Виконавчий директор Київського міжнародного інституту соціології Антон Грушецький заявив, що більшість українців виступають проти проведення виборів під час війни. Таких, за його словами, 90%. Люди вважають, що такі процеси мають відбуватися після знищення окупантів.
Про це він повідомив в ефірі телеканалу “Еспресо”. Український народ, як він зазначив, скептично ставиться до таких виборів.
“90% українців проти проведення виборів. Вони вважають, що вибори мають бути проведені після перемоги”, – наголосив Грушецький.
Він підкреслив, що українці можуть сумніватися у легітимності виборів під час воєнного стану та їхніх результатів зокрема. Крім того, люди можуть скептично ставитися і до проведення їх у дистанційному форматі. Наприклад, через сервіс держпослуг “Дія”.
“Якщо вибори проводити, скажімо, через “Дію”, багато людей будуть вважати, що дані можуть бути фальсифікованими, спотвореними, і це буде підривати легітимність. Влада, яка моніторить дане питання, повинна це усвідомлювати”, – додав директор КМІС.
Вибори-2024: в Україні та світі тривають дискусії
Президент України Володимир Зеленський неодноразово заявляв, що він не проти провести вибори у 2024 році. На цьому наполягають і партнери України. Вони наголошують на необхідності дотримання міжнародних стандартів демократичних виборів, але з цим через війну є великі проблеми. Сенатор США від Республіканської партії Ліндсі Грем закликав міжнародні організації, зокрема Організацію з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ), надати Україні допомогу у проведенні виборів.
До слова, президентські вибори в Україні мали б пройти менше ніж за рік – навесні 2024 року. А восени вже б відбулися парламентські.
Однак вони можуть підірвати легітимність глави держави. Зокрема, через те, що близько 18% території України знаходяться під російською окупацією, а за кордоном перебувають 20% українців. До того ж виборчий процес може зіграти проти безпеки й оборони.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписати на канал у Viber можна тут.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- Вибори 2024: Зеленський розповів про готовність і проблеми
- Не можна проводити вибори в чужій країні: як світ реагує на псевдовибори на тимчасово окупованих територіях
- Як тільки агітатори зайдуть в окопи – ми програємо: Данілов висловився про вибори в Україні під час війни