Станом на 12 жовтня через обстріли знеструмлено тисячі споживачів на Херсонщині та Харківщині. Також світла частково немає у Донецькій, Запорізькій, Сумській, Чернігівській областях. Ремонтні бригади працюють там, де це дозволяє безпекова ситуація.
Як зазначили в Міненерго, на Харківщині зафіксовано пошкодження газотранспортної інфраструктури. Зокрема пошкоджено проммайданчик газорозподільної станції (ГРС), яка живить ТЕЦ. Також зафіксовано падіння уламків збитого дрона на території проммайданчика іншої ГРС міста, характер пошкоджень уточнюється. Пожежі на обох об’єктах локалізовано, робота ГРС не припинялася. Загиблих і постраждалих немає. Також через падіння уламків дрона пошкоджено лінію електропередачі 6 кВ в Одеській області, є знеструмлені споживачі. Ведуться ремонтні роботи.
Через обстріли на Миколаївщині знеструмлювалися майже 700 абонентів, на Дніпропетровщині – 1,4 тисячі абонентів. Наразі всіх заживлено. На Херсонщині внаслідок обстрілів знеструмлено 6,7 тисячі споживачів, на Харківщині – 6,2 тисячі споживачів. Також без світла залишається частина споживачів у Донецькій, Запорізькій, Сумській, Харківській, Чернігівській областях. Ремонтні бригади працюють там, де це дозволяє безпекова ситуація.
“Електроенергії, яку виробляють українські електростанції, достатньо для забезпечення потреб споживачів. Енергетики продовжують готувати енергосистему до опалювального сезону, який відбуватиметься в умовах російських атак. Триває масштабна ремонтна кампанія на об’єктах генерації – теплової, гідро- та атомної”, – наголосили в Міненерго.
Через технологічні порушення знеструмлювалися в Запорізькій області 14,6 тисячі споживачів, у Кіровоградській області – майже 600 споживачів. Усіх вдалося заживити. На Сумщині внаслідок технологічних порушень залишаються без світла 3 населені пункти. Бригади працюють над відновленням електропостачання.
У Херсоні залишаються знеструмленими 1,7 тисячі споживачів. Енергетики працюють над відновленням електропостачання, але ремонтні роботи сповільнені через обстріли. Комерційний імпорт електроенергії за минулу добу склав 1244 МВт-год. Експорт до Словаччини та Молдови – 387,00 МВт-год.
Чи відключатимуть світло взимку
Енергосистема України відновлена після пошкоджень та літніх ремонтів, проте її роботоздатність не завжди сягає 100%, особливо в період пікових споживань. Втім, цю проблему можна вирішити за допомогою екстреної допомоги та комерційного імпорту електроенергії з інших країн. Водночас важливим фактором взимку стане наявність ракетних обстрілів.
“Відключення світла може відбуватись з двох причин. Наприклад, коли немає електроенергії, яка виробляється. Ми на великих піках споживання, на жаль, є дефіцитною державою, і у нас не вистачає власної електроенергії. Але, на мій погляд, це не така велика проблема, і вона може бути вирішена шляхом експорту електроенергії з Європи. В такому випадку вони (відключення, – ред.) можуть бути прогнозовані. Другий тип відключень відбувається, коли пошкоджені мережі, об’єкти енергетичної інфраструктури. І там є два типи відключень. Перший — коли ми знаємо, що пошкоджено, і всі знають орієнтовний час на відновлення. Наприклад, 20 хвилин, година, день-два. Другий — коли трапляється аварія. Тоді тривалість може бути невідома. Ніхто не знає, куди будуть влучання. Маю надію, що не будуть, але всім раджу персонально готуватись до можливих відключень”, – розповів у ефірі “Сніданку 1+1” генеральний директор компанії YASNO Сергій Коваленко.
Він зазначив, що вже є готові графіки відключення світла. По типології вони схожі на варіанти тих, що були взимку та навесні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- "Нас чекає битва за електроенергію": Буданов спрогнозував важку зиму для української енергетики
- Чи готові Київстар, Vodafone та Lifecell до роботи в умовах блекаутів – результати перевірки Нацкомісії
- Чи буде блекаут, підвищення тарифів та дефіцит пального, – прогноз міністра енергетики