Затримання осіб, які перебувають у розшуку за ухилення від мобілізації, є незаконним, оскільки ТЦК не є суб’єктом, уповноваженим на таке затримання. Ба більше – існує чіткий перелік органів, які мають прямі повноваження проводити такі дії.
Про те, чому поліція не має права затримувати на так звану “вимогу” представника ТЦК та СП розповів адвокат Сімутін у своєму Telegram-каналі. Він пояснив, що згідно зі ст. 262 КУпАП, затримувати осіб можуть виключно поліція, СБУ, прикордонники, воєнізована охорона режимних та охоронюваних об’єктів, військова служба правопорядку. ТЦК, за словами адвоката, не входить до цього переліку, тому дії поліції при затриманні на вимогу ТЦК та СП є незаконними.
Довше трьох годин затримувати не мають права
Крім того, затримання особи є крайнім заходом, який застосовується для припинення правопорушення. Якщо воно відбулося – утримувати людину понад три години права не мають.
Вас можуть затримати максимум на цей проміжок часу (три години – ред.), а строк затримання обчислюється не з моменту доставки до відділку, а з моменту зупинки, тобто фактичного обмеження у пересуванні, – пояснює адвокат.
Адвокат рекомендує особам, які перебувають у розшуку за ухиляння від мобілізації, у разі зупинки працівниками поліції вимагати від них надання протоколу затримання, а також доказів, які підтверджують наявність підстав для затримання. У разі відмови у наданні таких документів особа має право відмовитися від затримання та вимагати викликати адвоката.
Тобто при затриманні поліціянт повинен надати вам можливість скористатися правовою допомогою, надати докази та повідомити родичів, – заначив адвокат.
Нагадаємо, раніше Інформатор писав, у якому випадку повістка вважатиметься врученою у законний спосіб.
Також ми писали, чи вважається врученою повістка, яку кинули у поштову скриньку і яка відповідальність, якщо цю повістку проігнорувати.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- Мобілізація жінок: адвокат пояснила, чи стане вагітність підставою для відстрочки
- Посилення мобілізації: чи може отримати відстрочку одинокий батько
- Мобілізація в Україні: який порядок дій військовозобов’язаного, якщо принесли повістку додому