Мобілізація в Україні: кому ТЦК надсилає повторні повістки та що буде за їх ігнорування

В Україні деякі чоловіки почали отримувати повторні повістки. Йдеться навіть про таких, які вже були у ТЦК та, здавалося б, владнали усі бюрократичні тонкощі. Але,

відповідно до українського законодавства, військкомати мають право їх вручати.

Як пише 24 канал із посиланням на роз’яснення від представників ТЦК, повторні повістки вручають насамперед для уточнення даних. Переважно йдеться про дві категоріяї чоловіків: військовозобов’язаних, які з якихось причин не з’явилися до військкомату для уточнення даних, а також внутрішньо переміщених осіб.

У ТЦК кажуть, що після повномасштабного вторгнення більшість чоловіків отримали повістку або добровільно прийшли до військкомату, але не були призвані, попри придатність до служби. І тепер, під час проведення перевірки військкоматів, вони можуть повторно отримати повістку. 

Якщо людина має відстрочку, то її можуть повторно викликати до військкомату, щоб з’ясувати, чи  підстави для цієї відстрочки все ще діють. Тому що від моменту попередньої перевірки життєві обставини могли змінитись. 

Також повістку можуть видати знову для проходження ВЛК. В ТЦК пояснюють: якщо минув понад рік з проходження огляду, військовозобов’язаного мають право скерувати на ВЛК. І тут все законно. 

І ще, якщо чоловік призовного віку отримує повістку двічі, то це може свідчити про те, що він не з’явився до військкомату за першою. За це загрожує адміністративна відповідальність – штраф у 3400 – 5100 гривень.

Ігнорування повторної повістки 

Отримавши повістку кілька разів, але не з’явившись до Територіальної централізованої комісії (ТЦК), особа може стати об’єктом кримінальної відповідальності. Україна має статтю, яка передбачає відповідальність за ухилення від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період. Такий порушник може бути позбавлений волі на строк від трьох до п’яти років.

Воєнний стан в Україні, згідно указу президента Володимира Зеленського, триває до 15 листопада 2023 року включно. Проте існує ймовірність, що його продовжать. Законодавці розглядають можливість посилення мобілізації в залежності від змін в військовій стратегії. Подальші дії щодо мобілізації в Україні будуть визначені військовим планом та засобами стримування Росії.

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь