Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) проводить розслідування щодо голови Харківської облради Тетяни Єгорової-Луценко. Антикорупціонери вивчають, чи відповідає спосіб життя чиновниці її офіційним доходам. За перевірку Єгорової-Луценко взялися після гучних публікацій ЗМІ.
“Ми проводимо моніторинг способу життя щодо голови Харківської обласної ради за повідомленнями, які були розміщені у ЗМІ. І ця ж інформація надійшла до нас письмово від заявників”, – повідомив голова НАЗК Олександр Новіков виданню “Думка”.
Тетяна Єгорова-Луценко з чоловіком Віталієм Луценко
Закордонне майно голови Харківської облради
Раніше екснардеп Ігор Мосійчук заявив, що Тетяна Єгорова-Луценко із чоловіком під час війни купили ресторани у Каннах та Ніцці. За його даними, 3 листопада 2022 року чоловік Єгорової Віталій Луценко оформив купівлю та призначення його президентом компанії Midi Au Soleil, яка володіє рестораном у Каннах. Окрім того, за даними французьких реєстрів, Луценко є резидентом Франції та співвласником фірми Le Folie’s, на яку оформлено ресторан No Name у Ніцці.
Ресторан у Каннах
При оформленні документів він заявив, що неодружений, щоб не підпадати в Європі під статус Politically Exposed Person (цей термін із галузі фінансового регулювання позначає фізичну особу, яка грає громадську роль усередині тієї чи іншої країни або на міжнародному рівні).
Чоловік голови Харківської облради для французів неодружений
“І все це, включаючи дані про себе, наявність банківських рахунків та активів у Франції, Тетяна Єгорова-Луценко не внесла до е-декларації за 2020, 2021, 2022 роки”, – стверджує Мосійчук.
Реєстри Франції, де Віталій Луценко вказаний бенефіциаром двох компаній
Він стверджує, що 5 жовтня 2022 року Луценко поїхав до Франції оформлювати угоду на службовому автомобілі Харківської облради Skoda Super B з водієм своєї дружини. А водій виїхав за кордон за документами волонтера.
Сама Єгорова-Луценко заявила, що її намагаються скомпрометувати, але озвучені факти не спростувала.
Нещодавно НАЗК розповіло про запуск роботу спеціального порталу, куди викривачі можуть анонімно повідомляти про факти корупції. Портал дасть можливість анонімним викривачам отримувати до 10% від предмета корупційного правопорушення після рішення суду.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- 50 тисяч гривень щомісяця за користування приміщенням: помічник ректора Кропивницького ВНЗ попався на корупції
- Удар рф по Куп'янську: кількість жертв збільшилася до 8 людей – екстрені служби завершили роботи
- "Корупція переслідує навіть під час війни": Reuters нагадав про скандал з Татаровим та назвав Єрмака "зеленим кардиналом"