Офіс Генпрокурора прийшов з обшуками в “Укренерго”: що відбувається

В офісах НЕК “Укренерго” проводять обшуки та вилучення договорів з контрагентами, з якими компанія працювала у 2019-2023 роках. Слідчі дії проводить Офіс Генерального прокурора. Проведення обшуку підтвердили в Укренерго.

Про це йдеться в ухвалі Печерського районного суду міста Києва, яку публікує LIGA.net. Згідно з документом, обшук проводиться в рамках кримінального провадження №42023000000000452, зареєстрованого працівниками Міністерства внутрішніх справ 16 вересня.

Серед контрагентів перераховуються компанії ТОВ “Центробуд”, ТОВ “Секур Інтеграція”, ТОВ “Топ Трейдінг Лайн”, ТОВ “НВЦ Інбіотех”, КВКП “Союз”, ТОВ “Енерго Країна”, ТОВ “Хорос”, МПП Фірма “Інтеренергосервіс”, ТОВ “Еліз”, ТОВ “Контур-М”, ТОВ “МГК Черкаси”, ТОВ “Буд-Агро-Енерго-Груп”, ТОВ “Структум” тощо. Ці компанії постачали НЕК “Укренерго” товари та послуги в 2019-2023 роках.

Джерела видання, знайомі з обставинами провадження, вказують що воно було зареєстровано, спираючись на результати перевірки Укренерго Державною аудиторською службою (ДАСУ). Звіт про цю перевірку ДАСУ було складено ще у березні 2023 року. При цьому у песслужбі Укренерго також підтверджують факт проведення обшуків.

Останні скандали у сфері електроенергії

Нинішній міністр енергетики Герман Галущенко вже давно хоче змінити керівника НЕК “Укренерго” Володимира Кудрицького, який очолив компанію в 2020 році. Наймасштабніша спроба відбулась у листопаді-грудні 2021 року, коли закінчились повноваження наглядової ради “Укренерго”, а нова ще не була призначена. Тоді Міненерго видало наказ про заміну 5 з 7 членів правління Укренерго. Щоправда, після розголосу накази так і не були застосовані. Щоправда, у січні 2023 року була інформація про те, що звільнити можуть самого Галущенка. Повідомлялось, що у команді президента тривають активні дискусії щодо ротацій в Кабміні. 

Нагадаємо також про нещодавний скандал, коли виявилося, що до липня 2023 року Україна виплачувала гроші за електроенергію електростанціям на тимчасово окупованих територіях без впевненості, що ці станції взагалі ще існують. Як повідомляють журналісти, компаніям за виробіток електроенергії на окупованих територіях перерахували у квітні 78 млн грн. Серед бенефіціарів цих підприємств називають брата заступника голови ОП Ростислава Шурми та його екс-підлеглого, а також підприємця Василя Хмельницького.

Усього на тимчасово окупованих територіях Запорізької та Херсонської областей знаходяться зелені станції 66 компаній, каже керівник ДП «Гарантований покупець» Артем Некрасов. З цих компаній виплати за зеленим тарифом отримували 44 компанії. Решта 22 компанії повідомили про те, що їхні станції або зруйновані, або зупинили генерацію електрики.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

  • Відключення світла взимку: в ГУР розповіли, чи будуть удари рф по енергетичній системі сильнішими, ніж торік
  • Буде краще, ніж торік: Данілов анонсував обговорення захисту енергетики України на ювілейній ставці
  • Україна готується до нових ударів рф по енергетиці: Шмигаль розповів про план із захисту стабільного живлення

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь