Чоловік разом з дружиною та неповнолітньою донькою їхали на потязі Укрзалізниці сполученням Дніпро-Трускавець. Під час подорожі інший пасажир, вночі напав на родину, дорослі отримали тілесні ушкодження. Їх висадили, а дитина залишилася сама. Перевізника вимагають виплатити компенсацію.
Як йдеться у рішенні Ленінського районного суду Дніпропетровська (юридична назва суду, – ред.), після зупинки потягу та станції слідування Біла Церква, начальник потяга повідомив, що чоловіка з його дружиною на пероні біля вагона чекають працівники поліції для того, щоб вони надали їм пояснення. Вони вийшли із вагона. Після чого начальник поїзду повідомив, що він знімає їх з потягу за порушення громадського порядку та зачинив перед ними двері у вагон. Їх неповнолітня дитина залишилася одна. Чоловік зателефонував до поліції, бо разом із дружиною не встигали на таксі наздогнати потяг, щоб оперативники зняли їх неповнолітню доньку з потягу.
Вимоги чоловіка
- стягнути з акціонерного товариства “Українська залізниця” на його користь грошове відшкодування моральної шкоди у розмірі 100 тисяч гривень та матеріальної шкоди у розмірі 9 993 гривень,
- стягнути на користь неповнолітньої доньки чоловіка моральну шкоду в розмірі 100 тисяч гривень.
Реакція Укрзалізниці
В “Укрзалізниці” заявили, що безпосередньо саме чоловік своєю агресивною поведінкою порушив громадський порядок. Через це його зняли з потягу. Його дружина добровільно залишила потяг на станції Біла Церква. При цьому їхня донька продовжувала перебувати у потязі під наглядом іншого члена родини.
Рішення суду
Суд частково задовольнив позов чоловіка. З акціонерного товариства “Українська залізниця” стягнуть моральну шкоду в розмірі 5 тисяч гривень. У частині вимог щодо відшкодування моральної шкоди в інтересах пасажира у розмірі 95 000 гривень та його доньки у розмірі 100 тисяч – відмовили. Також відмовили у відшкодуванні майнової шкоди у розмірі 9 993 гривень.
“Посадовці “Укрзалізниці” без належних на те підстав порушили договірне зобов’язання та позбавили позивача виконання послуги з перевезення у її повному обсязі. Відтак, з огляду на наведені вимоги матеріального закону він має право на відшкодування завданих діями службових осіб відповідача збитків та моральної шкоди”, – зазначили у суді.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- Ні перекупам! Укрзалізниця змінила правила придбання квитків: що буде по-іншому
- Поїзд з Києва до Хелму не буде скасований – Укрзалізниця оголосила розклад руху
- Чи закриють кільцеву електричку у Києві: джерела в УЗ дали відповідь
- Укрпошта не доставила листи. Клієнтка вимагає компенсацію у 20 тисяч гривень. Що вирішив суд?