Тарифи на тепло в новому опалювальному сезоні не підвищать – Шмигаль

Кабінет міністрів України ухвалив рішення про те, щоб забезпечити незмінність тарифів на тепло для населення у новому опалювальному сезоні. Про це заявив прем’єр-міністр Денис Шмігаль на засіданні Кабміну.

За його словами, сьогодні Уряд продовжив дію Положення про спеціальні зобов’язання (ПСЗ) на ринку природного газу до середини квітня 2024 року.

“Нафтогаз” і надалі реалізуватиме газ постачальникам тепла для населення за фіксованою ціною – 7,4 тис. грн за тисячу кубічних метрів”, – заявив Шмігаль.

За словами Шмигаля, це рішення є частиною комплексних заходів щодо підготовки до зими, щоб у будинках кожного українця було світло та тепло, а критична інфраструктура отримала надійний захист від російських ракет та дронів.

“Працюємо солідарно, оперативно, ефективно заради нашої перемоги над ворогом та для благополуччя всіх українців”, – наголосив прем’єр.

У той же час представник Кабміну у Верховній раді Тарас Мельничук у своєму Telegram-каналі заявив, що зміни до постанови про заборону збільшення тарифів на тепло діятимуть до 15 квітня 2024 року включно.

Які тарифи зросли під час війни

В Україні діє мораторій на підвищення тарифів на газ, гарячу воду та опалення, однак він не стосується електроенергії та холодної води. Так, Кабмін підвищив тариф на електроенергію для населення з 1 червня з 1,68 грн/кВт-год до 2,64 грн/кВт-год. За даними Держкомстату, від липня 2022 року до липня 2023-го найбільше зросла саме вартість електроенергії – аж на 69,7%. Також з 1 липня НКРЕКУ підвищила тариф на холодну воду, проте після втручання вищого керівництва країни це рішення було скасовано.

Раніше Інформатор давав дієві поради стосовно того, як зменшити комунальні платіжки за електроенергію і газ. Також можливо зекономити на рахунку за воду, якщо менше прати та користуватися ванною. Нагадаємо, з кого не будуть примусово стягувати борги за житлово-комунальні послуги під час війни і про дію субсидій на комунальні послуги. 

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь