В Укрзалізниці вирішили запровадити маршалів залізничної безпеки. Вони діятимуть і на вокзалах, і в поїздах під час поїздок. Стало відомо, як це буде відбуватися.
Така інформація з’явилася на офіційній сторінці Укрзалізниці в соціальній мережі. Зазначається, що вже розпочали роботу перші маршали залізничної безпеки. Це представники воєнізованої охорони товариства. Головною їхньою задачею буде контроль безпекової ситуації в пасажирських перевезеннях. Також вони повинні своєчасно реагувати у разі необхідності.
В чому відмінність маршалів залізничної безпеки від звичайних охоронців? Річ у тім, що охоронці працюють у службовій формі. Тобто, їхній зовнішній вигляд одразу говорить про те, що це представник охоронної служби. Водночас маршали залізничної безпеки працюють не публічно. Це значить, що вони не носять форми чи інших знаків, за якими їх можна було б відрізнити від інших пасажирів. Таким чином, їх не впізнають ані добропорядні громадяни, ані зловмисники.
“Це розповсюджена модель роботи безпекових підрозділів на авіаційних маршрутах. Перед нашими маршалами, які інкогніто знаходяться в поїздах та на вокзалах, стоїть завдання оцінити ризики та оперативно відреагувати на загрозу, яка може виникати під час подорожі пасажирів. Також це всі спеціально підготовлені фахівці”, – розповів голова правління Укрзалізниці Євген Лященко.
Перші маршали залізничної безпеки почали працювати в поїздах Укрзалізниці ще у вересні. Зокрема, на одному з найпопулярніших наразі напрямів. Маршрут не називається зі зрозумілих причин. В Укрзалізниці також нагадали, що в рамках проєкту “Залізнична безпека” запроваджено супровід воєнізованої охорони в дев’яти пасажирських поїздах.
“Укрзалізниця через повномасштабне вторгнення посилила безпековий контроль на залізничних об’єктах, зокрема, на вокзалах, з метою недопущення перевезення громадянами вибухонебезпечних та інших не дозволених для перевезення речовин та зброї без належного дозволу”, – зазначають в компанії.
Зміни в Укрзалізниці
Раніше стало відомо, що в деяких випадках купити квитки на поїзд тепер можна буде повернути лише онлайн. В Укрзалізниці зазначили, що нові правила стосується не всіх замовлень, а лише групових. Йдеться про випадки, коли пасажир купує одразу десять або більше квитків. Тепер ця послуга буде переведена в онлайн-режим. Тобто, купити одразу десять та більше квитків через касу не вийде. Онлайн-замовлення для десяти та більше квитків уже доступне через офіційний портал Укрзалізниці.
Також повідомлялося, що Укрзалізниця запускає новий міжнародний поїзд. Йдеться про сполучення між Львовом та Варшавою. Це вперше за 18 років, коли між цими містами буде пряме сполучення. З 15 жовтня цей маршрут працюватиме у пересадковому форматі: пересадка пасажирів відбуватиметься на станції Рава-Руська (Львівська область). Це буде зручна пересадка з поїзда української ширини колії на поїзд європейської колії. Таким чином, відбуватиметься маршрут і в зворотному напрямку.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- Укрзалізниця обмінює мілі подорожей у вагоні на знижки на таксі: як скористатися
- На київському вокзалі встановили величезні металеві труби: навіщо і що це значить
- Укрзалізниця запускає прямий рейс з Львова до Варшави: розклад