Американські танки Abrams найближчим часом будуть доставлені в Україну. Їх відправка відбувається за графіком. Проте у найближчому пакеті допомоги від США не значаться далекобійні ракети ATACMS. Штати вирішили поки не передавати їх Україні.
Про поставки танків заявив представник Пентагону Патрік Райдер на брифінгу. Він відмовився повідомити деталі їх поставки, посилаючись на безпеку. Але запевнив, що зустріч президента Володимира Зеленського з представниками Пентагону була “теплою”.
“Ми очікуємо, що вони прибудуть в Україну найближчими днями та тижнями”, – заявив він і додав – “Було дуже зрозуміло, що президент Зеленський дуже цінує підтримку з боку США”.
Про рішення щодо дальнобійних ракет оголосив радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван. Однак, за словами журналістки The New York Post Кейтлін Дорнбос, остаточно цей запит України з порядку денного у майбутньому Джо Байден не зняв.
“Байден вирішив не задовольняти запит Києва на балістичні ракети великої дальності ATACMS під час сьогоднішньої зустрічі із Зеленським”, – йдеться в її заяві.
Новий пакет допомоги від США: що відомо
Сьогодні, 21 вересня, під час візиту президента України Володимира Зеленського до Вашингтона, президент США Джо Байден оголосить про новий “суттєвий” пакет військової допомоги Україні на суму у 24 млрд доларів. Саме цей запит робився в серпні на адресу Конгресу.
Та на днях стало відомо, що перед оголошенням деталей допомоги Байден хоче почути від свого українського колеги його особисту оцінку щодо розвитку подій на фронті та прогресу контрнаступу ЗСУ. Сьогодні Зеленський окреслив топ-питань, які будуть підійматися під час розмови у Вашингтоні. Президент України зазначив, що серед топових тем стоїть питання щодо передачі Україні новітних систем ППО та боєприпасів до них.
Офіційні представники США повідомляли, що пакет буде включати другий транш касетних боєприпасів калібру 155 мм та іншу зброю, але не ракети ATACMS. Повідомлялося, що в рамках пакету Штати планують передати Україні системи ППО малої дальності Avenger, які використовують ракети Stinger, протитанкові системи TOW і AT4, ракети GMLRS для систем HIMARS і протитанкові ракети Javelin.
Між тим сьогодні стало відомо про деякі перепони на шляху до виділення Україні допомоги. Зокрема, у США 23 члени палати представників та 6 сенаторів-республіканців намагаються заблокувати подальші постачання зброї Україні. Вони підписали відкритий лист із закликом не надавати Україні пакет військової допомоги як мінімум до тих пір, допоки не будуть отримані відповіді про те, як використовуються гроші і як проходить наступ ЗСУ. Проте в Конгресі вже зараз кажуть про те, що допомога Україні буде продовжена, незважаючи на розбіжності.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- Україна отримала 1,25 мільярда доларів гранту від США: куди витратять кошти
- Байден оголосить про новий пакет допомоги Україні: ЗМІ дізналися, чи будуть там ATACMS
- Не далекобійні ракети. У США назвали пріоритет військової допомоги для України