Нові кафедри військової підготовки відкриють на базі двох вишів. Перший – це Острозька академія, куди вступив на аспірантуру Кирило Буданов та яку колись закінчив головком Залужний. Другий – Київська школа економіки (KSE).
Відповідне рішення прийнято постановою Кабінету міністрів України від 6 жовтня поточного року. Голова уряду Денис Шмигаль вже затвердив документ.
Йдеться про постанову під номером 1052. Вона вже опублікована на сайті Кабміну.
“Утворити кафедру військової підготовки Національного університету “Острозька академіяˮ”, – повідомляється в прессрелізі.
Зазначається, що в Острозькій академії викладатимуть програму з підготовки офіцерів запасу. Це зазвичай лейтенантський корпус – таке звання отримують випускники. А ЗСУ якраз потребують командирів нижніх ланок збройних сил.
Кафедру вже створено, однак коли та як вона почне працювати – наразі невідомо. Хто буде викладати військові дисципліни, також не повідомляється. Втім, ВНЗ обіціяє про все повідомити згодом.
“Поки що навчальний заклад готує умови вступу, терміни подачі документів та іншу документацію”, – пишуть журналісти.
Другий виш, де бажають відкрити нову військофу кафедру – Київська школа економіки. Її очолює колишній міністр економіки України Тимофій Милованов.
“Спробуємо відкрити військову кафедру, щоб ті, хто хоче, могли отримати військову професію. Це складно, майже неможливо, але ми будемо це робити. Приватному вузу мають дозволити мати військову кафедру”, – заявив він у соцмережах.
За словами Милованова, його ВНЗ хоче готувати аналітиків та розвідників. Це також дуже важливі для ЗСУ спеціальності.
Нагадаємо, що в цьому році в Острозьку академію вступив головний розвідник України Кирило Буданов. Він вчитиметься в аспірантурі за спеціальністю “Політологія”. А в 2020 році ВНЗ закінчив чинний головнокомаднувач ЗСУ Валерій Залужний.
Військова кафедра в Україні: що це та навіщо вона потрібна?
Військова кафедра – це додатковий освітній напрямок з, як зрозуміло з назви, уклоном у військову науку. Найчастіше такі кафедри існують при тих чи інших ВНЗ.
Найчастіше, закінчуючи військову кафедру, людина отримує звання молодшого лейтенанта. Після цього вона йде в запас.
В Україні військова кафедра до великої війни часто використовувалася тими, хто бажав легально “відкосити” від строкової служби в армії. Адже ти як би отримуєш знання з військової науки, при цьому не служачи в армії – однак після цього тебе не призивають до війська. Окрім цього, це було обов‘язково для тих, хто бажав зробити кар‘єру в силових та правоохоронних відомствах: наприклад, в СБУ чи прокуратурі.
На жаль, те, що було гарним варіантом для деяких чоловіків у мирний час, у воєнний час “вилізло боком”. Адже лейтенантів запасу почали активно мобілізовувати до лав ЗСУ в якості командирів молодших ланок, тоді як насправді такі люди нічим та ніким зазвичай керувати не вміють. Однак зараз ситуація виправляється, і на військові кафедри йдуть ті, хто насправді бажає отримати звання та піти потім у збройні сили.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- Писатиме кандидатську? Буданова помітили в списку аспірантів академії, яку закінчив Залужний
- Всі українські військові мають вільно володіти англійською: Міноборони та Генштаб назвали терміни