Україна у Раді керуючих МАГАТЕ: як це вплине на деокупацію ЗАЕС – пояснення міністра енергетики

Україна під час представництва у Раді керуючих Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) працюватиме над розширенням його повноважень. Про це заявив міністр енергетики Герман Галущенко. За його словами, це може дати змогу пришвидшити деокупацію Запорізької атомної електростанції.

Про це повідомляє пресслужба Міненерго. Наразі МАГАТЕ має обмежені повноваження, фактично здійснюючи лише технічну функцію.

“Це потужний майданчик, який надасть нам можливість прискорити деокупацію Запорізької атомної електростанції, де ситуація стає дедалі гіршою. Час грає проти ядерної і радіаційної безпеки, і нам необхідні рішення”, – зазначив Галущенко. 

Він наголосив, що нинішніх повноважень агентства недостатньо. Росія не дотрималася домовленостей щодо розвитку атомної енергетики. Однак МАГАТЕ, за його словами, має “отримати додаткові важелі, окрім технічної експертизи”. Саме такою і може бути участь України.

Галущенко наголосив, що статутними документами МАГАТЕ передбачається можливість проведення чергових і позачергових засідань Ради керуючих. У разі, якщо російські терористи обстрілюватимуть ЗАЕС і це вплине на роботу атомної генерації, участь нашої країни дає можливість ініціювати засідання та обговорення проблеми на рівні ключових держав світу.

Україна у складі Ради керуючих МАГАТЕ

Україна увійшла до складу Ради керуючих Міжнародного агентства з ядерної енергії (МАГАТЕ). Там наша держава буде у 2023-2025 роках.

“Україна залишається надійним міжнародним партнером у сфері атомної енергетики, і ми докладемо всіх зусиль для посилення важливої ролі МАГАТЕ та зміцнення ядерної безпеки й захищеності”, – підкреслив Зеленський.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

  • Ядерна небезпека: в МАГАТЕ закликали рф передати ЗАЕС під контроль України
  • Небезпека зберігається: в МАГАТЕ підтвердили замінування ЗАЕС
  • У Зеленського назвали ООН, МАГАТЕ та "Червоний Хрест" піар-конторами із заробляння грошей та фіктивними організаціями

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь