“З Арахамією все схвачено”: у чому звинувачується глава фракції “слуг” у скандальних плівках Тищенка

Судячи з усього, нардеп Микола Тищенко заснував “схему” по заробітку грошей на незаконних кол-центрах. Якщо підтвердиться, що аудіо, опубліковане Telegram-каналом “Джокер”, є достовірним, проблеми почнуться не тільки у Тищенка.

На записах людина з голосом, схожим на голос депутата розказує про свої плани увійти до бізнес-структур, пов’язаних з шахрайськими кол-центрами, а також “здає” нардепа Олега Семінського, у якого нібито “все схвачено” із СБУ та головою фракції “Слуги народу” у Верховній Раді Давидом Арахамією.

Так, на злитих аудіо “Тищенко” обговорює зі своїм співрозмовником діяльність незаконних кол-центрів у Києві. Він не приховує своїх планів по заробітку на цьому бізнесі. Окрім цього, судячи з розмови виявляється, що “слуга” Семінській нібито домовився з представниками української влади та силовиків про те, щоб його “підробіток” ніхто не чіпав.

“Прийшла людина (Семінський – ред.), пожертвувала своїм депутатським мандатом, щоб нас тільки не пустити нагору. В своїй депутатський приймальні тупо організував кол-центр. Думав, що він безнаказаний. Домовився з Давідом Арахамією, з Малюком, жив не тужив”, – розповідає Тищенко.

Тищенко, кол-центри та Арахамія: про що йдеться

Нагадаємо, що декілька тижнів тому виключений з фракції “слуг народу” нардеп Микола Тищенко раптово почав позиціонувати себе як борець з шахрайськими кол-центрами. Так, 1 серпня він розгромив одну з таких установ, яка була розташована поруч із громадською приймальнею Олега Семінського, депутата від “Слуги народу”.

Сам Семінський також прибув на місце події, намагаючись розібратися з Тищенком. Втім, він не очікував побачити там поліцію та представників ЗМІ. Відео їхньої суперечки того ж дня було опубліковано в мережі.

Організація, яка діяла під боком у Семінського, могла займатися шахрайськими справами. Так, в офісі виявили печатки російських компаній (скоріше за все підроблені), у тому числі й корпорації “Газпром”. 

Свій останній “рейд” на кол-центри Тищенко здійснив 22 серпня. Він разом з поліцією навідався до БЦ Саксаганський до офісу, який орендується ізраїльською компанією Wix. Усі свої візити Тищенко здійснював у супроводі журналістів. Цікаво, що на оприлюднених аудіозаписах “Тищенко” докладно обговорює всі ці моменти. Наприклад, він каже, що від невідомого спонсора, якого він навіть називає “членом сім’ї”, йому потрібні гроші на медіапідтримку.

Дії Тищенка справили велике враження не лише на пресу, але й на депутатів та активістів. Нардеп Олексій Гончаренко навіть написав у Telegram, що, незважаючи на всі попередні факапи свого колеги, наразі останній нарешті зайнявся насправді “важливою справою”. Втім, зараз цей пост на каналі Гончаренка відсутній.

Судячи зі злитих записів, план “Тищенка” був іншим: він мав намір закрити всі кол-центри окрім тих, що належали “спонсору” його дій. Йдеться про власника єдиної мережі, яка залишилася б недоторканою. Тобто за фактом нардеп допомагав комусь усунути всіх конкурентів. Звичайно ж, не безкоштовно, а за “константу”: так у бізнес-колах називають велику разову виплату зацікавленому обличчю. При цьому під час обговорення угоди через посередників випливає, що у депутата Семінського було “все схвачено” з СБУ та Арахамією.

Отже, питання до Арахамії через “плівки Тищенка” однозначно будуть, і можуть бути великими. Він єдиний політик вищого політичного ешелону, якого “Тищенко” згадує під час своїх телефонних переговорів, які опинилися злитими в мережу.

Зазначимо, що Тищенко давно зарекомендував себе як досить токсичний політик. Фракція “слуг” намагалася дистанціюватися від нього ще до війни. У січні 2023 року після історії з поїздок до Таїланду Тищенка виключили з фракції. За інсайдерською інформацією, одним із ініціаторів був саме Давид Арахамія.

Після цього між Тищенком та Арахамією почалася свого роду війна. Тищенко публічно заявляв, що його вигнання із фракції було сплановано та проплачено. Він також заявив, що Арахамія має відношення до “лісової мафії”, яка займається незаконною вирубкою та вивезенням лісу з України до Європи.

Таким чином, оприлюднені записи б’ють по фракції “Слуги народу” та особисто по її керівнику в парламенті. Хоча б’ють не зовсім прямо, а скоріше опосередковано: це походить із самої специфіки роботи кол-центрів.

Проблема з кол-центрами

Проблема телефонних шахрайств в Україні вже давно вийшла з-під контролю. На її вирішенні наполягають не лише активісти в Україні, а й західні партнери. Справа виявилася настільки серйозною, що Верховна Рада навіть створила тимчасову слідчу комісію по цій справі.

Діяльність незаконних кол-центрів є однією з важливих викликів для сучасної України. Там без документів працюють тисячі співробітників, маючи при цьому ненормований робочий графік та нерідко дуже погане ставлення керівництва. Через такі структури відмиваються великі гроші. Часто вони роблять своє діло, застосовуючи криптовалюти, з яких не платяться податки та які майже неможливо відслідкувати.

Окрім цього, кол-центри причетні до фактично “видурювання” грошей в довірливих українців, які і так стрімко бідніють через війну та безробіття. Наразі в державі йде активна кампанія боротьби з шахрайськими кол-центрами.

Раніше ми вже докладно писали про “плівки Тищенка”. “Інформатор” також повідомляв про роботу незаконних кол-центрів.  

 

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь