Поліція розслідує понад 100 угод, укладених заступницею начальника Гостомельської селищної військової адміністрації Ольгою Прилипко із компаніями, які, за даними правоохоронців, завищували вартість робіт і використовували фіктивні компанії
Про це повідомляє інформаційний портал “Моя Київщина” із покликанням на “СтопКор”.
Вручити підозру заступниці начальника Гостомельської селищної військової адміністрації Ользі Прилипко та іншим особам, причетним до зловживань в процесі засвоєння бюджетних коштів, виділених на відбудову Київщини від наслідків російської агресії. З таким закликом небайдужі гостомельці звернулись до Офісу Генпрокурора України. Наразі дії чиновників-“мародерів” розслідуються у двох кримінальних провадженнях – під приціл громадськості та правоохоронців потрапили понад 100 угод, укладених Прилипко з фірмами з орбіти Галунги та Возного.
Як стало відомо СтопКору, наразі органи поліції ведуть одразу два кримінальні провадження, пов’язані з можливими зловживаннями заступниці начальника Гостомельської СВА Ольги Прилипко під час замовлення робіт з відновлення населеного пункту:
- кримінальне провадження №12024110000000193 від 21.03.2024 року за ч. 2 ст. 364 КК України (зловживання владою або службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки), слідство здійснює слідчий відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Київській області Олександр Терпило;
- кримінальне провадження №120024111050000788 від 12.03.2024 року за ч. 2 ст. 366 КК України (службове підроблення, що спричинило тяжкі наслідки), слідство здійснює слідча СУ Бучанського РУП ГУ НП в Київській області Ірина Макарова.
Проте, попри безліч наявних доказів, ані посадовиця, ані її ймовірні спільники досі так і не отримали підозру.
Про які саме зловживання йдеться?
Як встановили правоохоронці під час досудового розслідування, службові особи Гостомельської СВА, діючи умисно з метою отримання неправомірної вигоди, вчинили дії, спрямовані на розкрадання коштів, ввірених адміністрації.
Посадовців підозрюють у злочинній змові з підрядниками: ТОВ “Синтез Юніті Груп”, ТОВ “Ліко-Груп” і ТОВ “Будконсалтгруп”, які завищували вартість та обсяги будівельних робіт, проведених у житловому фонді Гостомеля для усунення наслідків збройної агресії рф. Загалом Гостомельською СВА в особі заступниці начальника Ольги Прилипко було укладено більш ніж сто договорів із вказаними підприємствами.
Що відомо про ці компанії?
Раніше аналітики СтопКору дослідили бекграунд фірм-фаворитів Гостомельської СВА і виявили їхні зв’язки з позаштатним інспектором архітектурно-будівельного контролю Сергієм Возним та Іваном Галунгою, який звинувачувався у розтраті коштів та продажі людей.
Як встановили журналісти, у 2023 році новостворене підприємство ТОВ “Синтез Юніті Групп” без досвіду роботи одразу стало переможцем у 69 тендерах на суму понад 16 млн грн. Всі тендери стосувались демонтажу житлових будинків у Київській області, а замовником у всіх випадках виступала Гостомельська селищна військова адміністрація. Власником цієї компанії до певного часу був Іван Галунга, якого медіа пов’язують із ексочільником Києво-Святошинської РДА Сергієм Возним.
За даними відкритих джерел, Іван Галунга підозрювався у масовому продажі молодих дівчат за кордон. Кримінальна справа № 67-648 була відкрита в 2000 році прокуратурою Донецької області за ст.124-1 КК України “Торгівля людьми” (тепер це ст. 149 КК України). За каденції Возного Галунга був членом Громадської ради при Києво-Святошинській районній державній адміністрації.
Чим відомий Сергій Возний і до чого тут Ольга Прилипко?
Сергій Возний нині позиціонує себе як громадський діяч, голова ГО “Об’єднання позаштатних інспекторів архітектурно-будівельного контролю”, що безпосередньо опікується відбудовою Гостомеля. Активну участь у нарадах, що проводить Возний, бере Ольга Прилипко – заступниця голови Гостомельської СВА. Саме вона підписала більшість угод, що згодом стали об’єктом інтересу БЕБ.
Під час обшуків в адміністрації Гостомеля детективи Бюро вилучили первинні фінансово-господарські документи, чернетки записів та флеш-накопичувачі, на яких зберігалася інформація про незаконну діяльність. За попередніми оцінками, сума завданих державі збитків перевищує 5 млн грн.
Крім того, як виявили аналітики СтопКору, угоди на відбудову понівеченого війною Гостомеля укладали з сумнівними ФОПами, власники яких не є професійними забудовниками, а деякі навіть пов’язані з “ДНР”.
З огляду на всі ці факти, небайдужі представники громади Гостомеля звернулися до Офісу Генпрокурора.
Люди вимагають взяти на контроль досудове розслідування кримінальних проваджень, провести перевірку тривалої бездіяльності слідчого Терпили і процесуальних керівників щодо не складання та неповідомлення Ользі Прилипко та іншим причетним особам про підозру і ненаправлення обвинувального висновку до суду. Оскільки йдеться фактично про мародерство державних коштів під час війни.
Своєю чергою, звернення розглянула Київська обласна прокуратура. Там повідомили, що досудове розслідування триває й проводяться необхідні слідчі дії, зокрема з урахуванням доводів звернення.
Гостомельська СВА та корупція: розповідає колишня заступниця очільника адміністрації

Колишня заступниця начальника Гостомельської військової адміністрації Вікторія Хмілевська розповіла, чому покинула посаду та до чого тут корупція
Про це повідомляє інформаційний портал “Моя Київщина”.
Вікторія Хмілевська прибула до Гостомеля з Херсона після окупації міста у 2022 році та почала працювати у військовій адміністрації на посаді заступниці начальника ГСВА та керівниці гуманітарного штабу. Однак довго опікуватись цим напрямком жінка не змогла, оскільки зіштовхнулась з корупцією. Вікторія Хмілевська розповідає:
Я не хотіла ділити “бюджетні пироги”. Я казала, що в роботі є порушення, але мене не чули. А потім попросили у зв’язку з цим звільнитися. Я так і зробила, тому що мій пріоритет – працювати для громади.
Жінка розповідає про один із випадків, коли помітила порушення:
Була проблема із садочком, коли хотіли рити підвал, щоб зробити бомбосховище. Я запропонувала зробити його поряд, що було дешевше, і направити решту коштів на ремонт. Копати укриття в підвалі було не можна, оскільки там труби, комунікації. А коли мені сказали, що проєктно-кошторисна документація коштуватиме 600 тис. грн, я сказала, що такого не може бути – максимум 320-340 тис. для такого садочка. Ну з цього і почались суперечки, і мене попросили звільнитись.
Також, зазначила жінка, були проблеми з безпосереднім керівництвом адміністрації, зокрема, першим заступником її очільника, яким тоді був Сергій Борисюк. Його президент звільнив з посади після того, як БЕБ заявило про викриття схеми привласнення бюджетних коштів посадовцями Гостомельської СВА. За версією слідства, договори про відновлення житлового фонду та облаштування укриттів були укладені із завищенням цін, внаслідок чого був завданий збиток на 5 млн гривень.
До Борисюка посаду також обіймав скандальний Тарас Думенко. За його управління мешканці Гостомеля провели мітинг, висловивши невдоволення діяльністю військової адміністрації та особисто Думенка, якому закидали нехлюйство і небажання очищати селище від сміття та наслідків російської окупації.
18 листопада 2022 року Вікторія Хмілевська повернулась до Херсона, де продовжує керувати Херсонською міською стоматологічною поліклінікою, як і робила це до окупації міста. Заклад був першим, який почав надавати стоматологічні послуги в деокупованому регіоні. Зусиллями працівників та без підтримки від держави поліклініка вісім місяців лікувала людей. Зараз це – єдиний заклад в місті, який надає повний спектр стоматологічних послуг та зібрав спеціалістів усіх рівнів.
Однак навіть у Херсоні виклики не полишають Вікторію, цього разу – від місцевої адміністрації. Поліклініку, яка активно працює та приймає більше 100 пацієнтів на день хочуть приєднати до Дитячої стоматологічної поліклініки, яка не працює та регулярно зазнає обстрілів. Колектив з таким рішенням не згоден і приєднуватись до непрацюючого закладу не бажає. До того ж, якщо вірити наказу, який отримала Вікторія Хмілевська, це загрожує працівникам звільненням.
Місцева адміністрація тисне на колектив на Вікторію Хмілевську, щоб ліквідувати поліклініку шляхом реорганізації. Жінка зазначає:
І знову та ж ситуація щодо корупції, яка була в Гостомелі. Там було перевищення владних повноважень, і почалось тут таке. З Гостомеля я пішла, оскільки це була тимчасова моя робота. Тут я буду боротись до останнього разом зі своїм колективом.