Майно на мільйон доларів: журналісти знайшли незадекларовані статки голови Госпсуду Києва Босого

Журналісти виявили у власності родини очільника Господарського суду столиці Вадима Босого, який брав участь у справах Коломойського і Фукса, елітне майно невідомого походженн

Як столичний суддя Босий став доларовим мільйонером?

“Голий-босий” чи підпільний мільйонер? Вадим Босий – голова Господарського суду Києва, який розглядає найбільш резонансні економічні справи країни (такі як процеси Коломойського чи Фукса), – судячи з його офіційних декларацій, є досить скромним служителем Феміди. А ще – не “світить” перед НАЗК свою родину, і недарма. Адже саме на дружину і дітей судді зареєстровані елітні квартири та автівки.

Як очільник Господарського суду столиці Вадим Босий обзавівся коштовною нерухомістю і чому ховає її від громадськості? Розбиралась журналістка СтопКору Діана Ловська.

https://youtube.com/watch?v=EK8SOiq3m9I%3Ffeature%3Doembed

Українську судову систему лихоманить вже дуже давно. Марафон скандалів служителі Феміди проводять, здається, безперервно. Пояснити звідки маєтки на суддівську зарплату – язик проковтнули. Досліджуючи цю гілку влади, яка потребує глибоких реформ, ми зацікавились ще одним суддею, на якого, певно, варто звернути увагу“, – коментує репортерка.

До редакції СтопКору звернулась громадська організація “Народне коло”. У своєму зверненні активісти надали цілий перелік можливих корупційних правопорушень судді Вадима Босого, який очолює Господарський суд Києва. Саме цей суд розглядає резонансні справи, що стосуються економічних питань і зловживань.

Примітно, що, судячи з офіційної декларації, впливовий служитель Феміди – майже безхатько і не має власного авто. У звітах, поданих до 2021 року, Вадим Босий вказав, що мешкає в квартирі, яка належить його матері, та їздить на Lexus NX 300 2014 року, яким володіє його батько-пенсіонер із Переяслава-Хмельницького.

Що ще відомо про статки сімейства Босих?

За інформацією наших колег з видання “Обозреватель”, за 2014-2015 роки сукупний дохід Вадима Босого склав 135 тисяч доларів. На його банківських рахунках приблизно 15 тис. доларів і 200 тис. гривень. Однак готівкою суддя зберігав півтора мільйона гривень.

Обозівці також виявили, що пан Босий-молодший пересувається ще на одному батьковому автомобілі – Toyota Land Cruiser Prado 300.

У цьому журналісти “СтопКору” переконались на власні очі, зафіксувавши це авто під стінами Господарського суду під час візиту на одне з судових засідань, яке проводив вищезгаданий суддя.

У доступних для перегляду журналістам деклараціях Вадима Босого немає згадки ані про дружину, ані про дітей. Інформація про розлучення суддi є в його анкеті: Вадим офіційно розійшовся із Катериною Босою (у дівоцтві – Прокопчук) у 2008 році.

За даними журналістів “Обозревателя”, жінка мала у власності квартиру в Дніпровському районі Києва, яку придбала в 2012 році за 70 тисяч доларів, де раніше проживав та був зареєстрований наш герой. А видання “Цензор” стверджує, що у її власності досі перебувають автомобілі Daihatsu Terios, право керування на який було зареєстровано за Вадимом Босим.

https://69a5ab8712e62657501f830db640a66a.safeframe.googlesyndication.com/safeframe/1-0-40/html/container.html

Жінка придбала також вищезгаданий Lexus, який переоформила на батька, та Honda CR-V, зареєстровану на матір пані Катерини. Розщедрилась і на купівлю елітного Mercedes-Benz ML 350 2011 року випуску, ціна якого лише на вторинному ринку стартує від 20 тисяч доларів. Цими автомобілями подружжя періодично виїжджало за кордон в період з 2015 до 2017 року. Але в деклараціях Вадима Босого відсутня будь-яка інформація про власність колишньої дружини і про користування суддею цим майном.

З державних реєстрів редакція “СтопКору” дізналась, що 2019 року ексдружина Босого придбала трикімнатну квартиру в ЖК “Джек Хаус” у середмісті Києва. Вартість подібних зараз стартує від 400 тисяч доларів. А також стала власницею двох паркомісць, ціна кожного з яких зараз перебуває в межах 4 млн грн.

Журналісти намагалися розшукати за цією адресою когось із подружжя Босих, але марно.

За інформацією ЗМІ, Катерина Боса свого часу працювала на різних посадах в Київській облраді. Це підтвердили в установі у відповіді на запит СтопКору, з якої стало зрозуміло, що офіційний дохід жінки зовсім не відповідає її витратам на елітні квартири та автівки.

“Боса Катерина Михайлівна, працювала у виконавчому апараті Київської обласної ради з 14.11.2005 по 24.11.2015. Сума нарахованої заробітної плати та премій Катерині Босій за час перебування на вказаних посадах у виконавчому апараті Київської обласної ради становить 314 745 грн”, – ідеться у документі.

Подружжя також має дітей.

За даними “Обозу”, пара Босих має дочку Ірину, котрій на 22-річчя подарували квартиру в центрі столиці площею у 100 з гаком “квадратів”. А розташована оселя у комплексі неподалік від ЖК матері. Вартість схожих квартир наразі стартує від 200 тисяч доларів. Але про це в деклараціях судді – теж анічичирк.

Ба більше, за повідомленням ЗМІ, після розлучення у Босих 2011 року народився син. Аби перевірити це та ймовірний факт фіктивного розлучення Вадима та Катерини Босих, СтопКор спрямував запит до Мін’юсту.

Цю інформацію ми теж знайшли у державному реєстрі речових прав на нерухоме майно. І що цікаво, придбані квадратні метри знаходяться в сусідньому домі від того, де прописаний і проживав її син. Батько власник двох “Лексусів” – їхня загальна вартість на момент купівлі становить 130 тисяч доларів. Крім того, судячи з доступних декларацій, тато “підкидав на життя” синові-судді чималі суми: у 2016 році – мільйон гривень, у 2015 році – ще мільйон, у 2014-му трошки скромніше – “усього” 500 тисяч“, – коментує Діана Ловська.

За даними інформаційно-аналітичних платформ, батьки Босого є керівниками ТОВ “Собин” у Переяславі-Хмельницькому.

Звідки такі кошти на купівлю квартир в Києві та мільйонні подарунки сину-судді?

З цим питанням команда СтопКору вирушила до батьків Вадима Петровича. На підприємстві їх не виявилось, проте Петро Босий пообіцяв приїхати. Журналісти прочекали власника фірми близько години, але Босий-старший так і не приїхав.

Сам суддя Босий відомий завдяки гучним справам. 

Це визнання вини Київського метро у сумі 2 млрд грн перед російським олігархом Павлом Фуксом та справа, в якій Ігор Коломойський подав позов до Національного банку України для скасування кредитних угод, є прикладами важливих правових рішень.

В травні 2019 року Вадим Босий відвідав кабінет колишнього голови Окружного адміністративного суду Києва Павла Вовка. Ця інформація стала відомою завдяки скандальним записам, опублікованим в проєкті Слідство.Інфо.

Після переговорів Вовка з колегами та кількох таємничих дзвінків Вовка, суддя Босий ухвалив рішення на користь Ігоря Коломойського.

Сам суддя Босий відмовився коментувати цю ситуацію перед журналістами.

“На інших засіданнях він, ймовірно, почав уникати зустрічей. Остання можливість зустрітися з Босим була на його прийомні. Ми записалися двічі. Проте спочатку на зазначену дату він взяв відпустку, а на другу дату раптово захворів”, – розповіла журналістка.

Навіть при погляді на офіційний дохід судді, і його рівень життя відзначається значущою розбіжністю, яка відображена лише в деклараціях, підкреслює розслідувачка.

Нагадаємо, НАБУ та САП підозрюють ексголову та суддю Верховного Суду України Всеволода Князєва в одержанні неправомірної вигоди в сумі 2,7 млн доларів. Український олігарх Костянтин Жеваго, за даними слідства, надав цей хабар для того, щоб Верховний суд ухвалив рішення на його користь щодо придбання 40% акцій Полтавського гірничо-збагачувального комбінату.

18 травня Вища рада правосуддя дозволила арештувати суддю Князєва. 6 вересня Вищий антикорупційний суд продовжив термін тримання під вартою колишнього голови Верховного Суду Всеволода Князєва до 16 жовтня, але за день до цього зменшив розмір застави.Майно на мільйон доларів: журналісти знайшли незадекларовані статки голови Госпсуду Києва Босого

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь