Шойгу перебуває у полоні «цілей СВО»: дайджест пропаганди за 15 серпня 2023 року

Шойгу перебуває у полоні «цілей СВО»: дайджест пропаганди за 15 серпня 2023 року 16.08.2023 14:30 Укрінформ Москва продовжує генерувати «нові цілі спецоперації»

Центр стратегічних комунікацій та

інформаційної безпеки зібрав фейки та наративи пропаганди за 15 серпня 2023 року.

  • Україна не обміняє ТОТ на НАТО
  • МО РФ варто домовлятися зі своїми військовополоненими
  • «Безсилі» ЗСУ вже мотивують окупантів на загородзагони
  • Огляд російських «сучасних військових інновацій»

Україна не обміняє ТОТ на НАТО

15 серпня глава канцелярії генсека НАТО Стіан Єнсен публічно допустив можливість вступу України до Альянсу, поступившись частиною своїх тимчасово окупованих територій (ТОТ) Росії.

При цьому він наголосив, що Київ має сам вирішувати, коли і на яких умовах він хоче вести переговори. За його словами, є значні зрушення в питанні майбутнього членства України в НАТО. «Росія відчуває величезні труднощі, і здається нереальним, що вони можуть захопити нові території», — зазначив він, додавши, що наразі радше йдеться про те, що Україні вдасться повернути свої території».

НАСПРАВДІ, це одразу прокоментували у Москві та Києві. Заступник голови Ради безпеки РФ Медведєв написав: «Ідея цікава. Питання тільки в тому, що всі українські території – дуже спірні. І для заходу в блок київській владі потрібно буде відмовитися навіть від самого Києва, столиці Стародавньої Русі. Ну а столицю їм доведеться перенести до Львова».

Спікер МЗС України Олег Ніколенко заявив, що «розмови про вступ України до НАТО в обмін на відмову від частини територій є абсолютно неприйнятними. Завжди виходили з того, що Альянс, як і Україна, територіями не торгують. Свідома чи несвідома участь посадовців НАТО у формуванні наративу про можливість відмови України від своїх територій грає на руку Росії».

А радник глави Офісу президента Михайло Подоляк сказав, що така заява символізує, що як мінімум у частини політичних еліт не склалося повне розуміння ситуації, природи війни. На його думку, така заява явно лягає в логіку сценарію «заморозки» війни, який є «таким бажаним» для Росії: «Заохотити абсолютного воєнного злочинця, який свідомо пішов на порушення фундаментальних принципів глобального співіснування, це означає перекласти війну на наступне покоління. Це аксіома. Тому що Росія точно не зупиниться у реалізації своєї ненависті через придушення, експансію. Вона точно продовжить атакувати демократію, аби відчути її слабкість. Адже глобальна демократія, своєю чергою, покаже, що вона вміє програвати».

За його словами, за такого сценарія РФ залишиться без політичної трансформації, з «безмежним бажанням вбивати та захоплювати. Вона набагато більше інвестуватиме в мілітарні, інформаційні, пропагандистські та інші технології тиску, в корупційну скупку еліт, вестиме божевільну гібридну війну на різних ринках. І рано чи пізно знайде слабкість у єдності, продовжуючи максимально вкладатися в ці слабкості, щоб виграти війну».

На думку Подоляка, вкрай безглуздо намагатися «відверто перенести війну на наступне покоління і відкрито визнавати свою поразку. Якщо можна просто збільшити постачання зброї Україні та довести цю війну до єдиного справедливого фіналу – програшу агресора з подальшим відновленням глобальних правил».

МО РФ варто домовлятися зі своїми військовополоненими

Шойгу 15 серпня озвучив звільнення своїх військових із українського полону як «одне із пріоритетних завдань СВО. Робота з визволення бійців, які потрапили в полон, буде складною і делікатною, оскільки українська сторона погано йде на переговори в цьому питанні», – стверджує він.

НАСПРАВДІ, російські військовополонені в масовому порядку з’явилися виключно внаслідок «СВО», а не через якісь інші обставини.

З щодо нарікань на те, що “українська сторона погано веде переговори в цьому питанні”, варто нагадати, що вже у листопаді президент Володимир Зеленський запропонував здійснити обмін полоненими за формулою “всіх на всіх”, включаючи мирних українців, яких вивезли на територію РФ.

Також Шойгу та його спільники повинні приділити увагу незаконним вирокам, які українські військові отримують від російських судів. Ці вироки видавалися майже щоденно, що підкреслювалося російською пропагандою.

Крім того, в серпні вийшла публікація в The Economist, в якій говориться, що російські полонені, які зараз перебувають в Україні, просили не поспішати з їх обміном і навіть запропонували відсидіти свій контракт чи навіть війну на українській території, адже вони вважають це безпечнішим варіантом. Таким чином, Шойгу повинен домовитися не тільки з Україною, але і зі своїми військовими, які не хочуть ставати живими мішенями для маревласних “цілей СВО”.

Насправді, смішною робить заява Шойгу про “демілітаризацію України”. Це стало відомо в контексті чергового провалу російської армії на Запорізькому напрямку. Українські Збройні Сили визволили селище Урожайне та наблизилися до Бердянська.

Спеціальні військові кореспонденти пояснюють, що це вдається українській стороні завдяки вдалим операціям та застосуванню тактики “м’ясних штурмів” без великих втрат серед військового персоналу.

А ось, наприклад, терорист Ходаковський, призначений Кремлем «заступником начальника головного управління Росгвардії у ДНР» вважає, що окупантам, які тікають з Урожайного, не допомогли додатковими силами із резерву: «Звісно, ми зазнаємо втрат. Ми так і не дочекалися обіцяного підкріплення, яке мало з дня на день підійти…».

Ба більше, нещодавно він підкинув ідею відродження практики загороджувальних загонів – «як компенсатора браку внутрішньої мотивації».

Тож, як бачимо, з «військовими ресурсами» у Шойгу настільки все «гаразд» і вони настільки «вмотивовані», що без заградзагонів та штрафбатів у боротьбі з «безсилими ЗСУ» вже не обійтися.

Огляд російських «сучасних військових інновацій»

А тим часом «успіхи в демілітаризації» дійшли до того, що в Україну вже поставляють виключно «барахло». Принаймні, таку характеристику дав депутат Держдуми Гурульов.

Цікаво відзначити, що в Росії 15 серпня розпочався щорічний військово-технічний форум “АРМІЯ-2023”. Влада Росії назвала цей захід “одним із найбільших світових оглядів інновацій та сучасної продукції військового призначення”.

Проте насправді серед “сучасних російських інновацій”, представлених на виставці, знаходилися такі речі:

  • Безпілотний автомобіль “Зубило” з гарматою ЗУ-23-2, яка була прийнята на озброєння радянської армії ще у 1960 році.
  • Колісна гаубиця “Мальва” (презентована як “нове слово в російській артилерії”), проте на ній встановлена гармата 2А64, яку розробили у 1987 році.
  • “Шалений Тигр Макс” – це автомобіль “Тигр-М”, який був створений на початку 2000-х. Назву “Шалений” він отримав завдяки додатковому бронюванню.
  • Пересувний православний храм, розрахований на взвод. Цей храм має зручності для водія та священика, включаючи холодильник і біотуалет. Ієрей Борис Гришин пояснив, що це експериментальний зразок, який можна розгорнути та скласти протягом декількох хвилин.

Зважаючи на це, можливо цікаво було б подивитися, як кадирівці з вигуками “Ахмат – сила!” втікають на надувному православному храмі з біотуалетом з Маріуполя, аби уникнути потрапляння в полон приречених “цілей СВО”.

Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь