Федоров розповів, як завдяки «Дії» зміниться підхід до розмитнення автівок

Федоров розповів, як завдяки «Дії» зміниться підхід до розмитнення автівок 13.12.2024 04:29 Укрінформ Технічна концепція реалізації послуги з розмитнення автомобілів у застосунку «Дія» вже готова, відповідний законопроєкт чекає на друге читання у парламенті.

Про це у колонці для «24 каналу» розповів віцепрем'єр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, передає Укрінформ.

За його словами, розмитнення авто у «Дії» – один з чотирьох ключових проєктів Мінцифри, які спрямовані на боротьбу із корупцією.

«Ми хочемо змінити підхід до розмитнення, щоб усе можна було зробити в «Дії» без людського фактора. Зокрема, створити базу даних митної вартості легкових автомобілів, у якій буде митна вартість нових та вживаних легкових автомобілів, що проходили митне оформлення в Україні з 2007 року», – зазначив віцепрем'єр.

Відповідний законопроєкт вже увалений народними депутатами у першому читанні. Також розроблено технічну концепцію реалізації проєкту. Наразі документ чекає на розгляд у другому читанні.

Водночас у Мінцифри працюють над впровадженням системи еАкциз, щоб простежувати алкогольну та тютюнову продукцію, та електронної акцизної марки, яка замінить паперову. Система дасть змогу моніторити кожну одиницю продукції на всіх етапах переміщення – від виробництва або імпорту до продажу кінцевому споживачу.

«еАкциз зменшить частку тіньового ринку і дасть змогу збільшити дохід для «білих гравців». Система запрацює в тестовому режимі вже навесні 2025 року, а з 1 січня 2026 року її використання буде обов'язковим», – пояснив Федоров.

Крім того, активно триває робота над цифровізацією нотаріальних послуг в Україні.

«Понад 200 нотаріусів уже тестують оновлений Реєстр довіреностей та Електронний реєстр нотаріальних дій. Пілотний проєкт, який плануємо запустити, – нотаріальні послуги по відеозв'язку з нотаріусом у «Дії», – розповів урядовець.

Мінцифри спільно з командами МОЗ, Мінсоцполітики готує і реформу медико-соціальних експертних комісій.

«Замість класичних МСЕК працюватимуть експертні команди, які формуватимуться електронною системою, щоб запобігти зловживанням і корупції. Спершу система обиратиме серед сформованих команд, а надалі формуватиме команди під кожен випадок відповідно до діагнозів пацієнта та спеціальностей лікарів», – зазначив Федоров.

За задумом авторів реформи, до дня самого оцінювання пацієнт не повинен знати, які лікарі та яка команда проводитиме оцінювання, а медики не знатимуть, з яким пацієнтом і коли працюватимуть.

Окрім цього, в електронній системі фіксуватиметься справа пацієнта та всі документи для оцінювання. Так можна буде простежити, як змінювалася справа, які рішення ухвалювали лікарі. Усі зміни будуть зафіксовані, що унеможливить підроблення документів заднім числом.

Реформа впроваджуватиметься в кілька етапів, і перший розпочнеться вже 1 січня 2025 року.

Як повідомлялося, у квітні 2024 року Верховна Рада прийняла за основу законопроєкт №10380 про внесення змін до розділу XXI «Прикінцеві та перехідні положення» Митного кодексу та інших законів щодо особливостей здійснення митного декларування легкових автомобілів засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг.

Розмитнення авто Федоров Мінцифри Додаток “ДІЯ” Цифровізація МСЕК

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь