Ігоря Коломойського помітили на весіллі судді Північного апеляційного господарського суду Марини Барсук

Марина Барсук раніше ухвалила рішення щодо низки справ, пов’язаних з Коломойським. За даними Єдиного державного реєстру судових рішень, суддя Барсук брала участь у винесенні вердиктів у двох справах, які стосуються Коломойського.

Перша справа стосувалася позову «Нікопольського заводу феросплавів» проти «ПриватБанку». У 2009 році «ПриватБанк» надав заводу, який пов’язують із Коломойським, кредит у розмірі 36,1 млн. доларів. Постановою Північного апеляційного господарського суду було анульовано 35 млн. доларів заборгованості.

Друга справа пов’язана з ПАТ «Укрнафта», що також асоціюється з Коломойським. Колегія суддів, до складу якої входила Барсук, підтвердила рішення суду про стягнення з державного бюджету 1,77 млн ​​грн на користь «Укрнафти» як компенсацію за матеріальні збитки.

Крім того, суддя Барсук розглядала справи щодо бізнесмена Павла Фукса, який перебуває під санкціями.

Згідно із Єдиним державним реєстром судових рішень суддя Барсук ухвалювала рішення у двох справах, пов’язаних із Ігорем Коломойським.

Перша пов’язана із позовом “Нікопольського заводу феросплавів” до “ПриватБанку”.  

У 2009 році “ПриватБанк” надав заводу, який пов’язують із Коломойським, кредит на $36,1 млн. Постановою Північного апеляційного господарського суду $35 млн заборгованості було скасовано.

Друга справа стосується ПАТ “Укрнафта”, яку пов’язують із Коломойським. 

Колегія суддів, у складі якої перебувала Барсук, лишила в силі рішення суду про стягнення з державного бюджету 1,77 млн грн на користь “Укрнафти” як матеріальну шкоду.

Також суддя ухвалювала рішення у справах, пов’язаних із підсанкційним бізнесменом Павлом Фуксом.

У першій колегія суддів, у складі якої була Барсук залишила в силі рішення суду першої інстанції, яке було на користь ТОВ Кредит Фінанс (компанію пов’язують із Фуксом).

А в другій колегія, у складі якої була Барсук, залишила в силі рішення суду першої інстанції, яке було на користь ТОВ Вердикт Капітал (також пов’язують із Фуксом).

Нагадаємо: Шевченківський суд Києва продовжив для бізнесмена Ігоря Коломойського запобіжний захід до 2 вересня – тримання під вартою з альтернативою внесення застави у розмірі 1,9 млрд грн. Про це повідомила речниця Офісу генерального прокурора Надія Максимець Укрінформу. Інформації про внесення застави Коломойським у ЗМІ не було.

Заарештований бізнесмен та медіавласник Ігор Коломойський не перебуває в установі, яка підпорядковується Міністерству юстиції України. Про це повідомив очільник Мін’юсту Денис Малюська в ефірі національного телемарафону. На запитання, чи сидить Коломойський у платній камері, міністр юстиції відповів: «Ні. Він навіть не сидить в установі Міністерства юстиції. Він знаходиться в установі, якою керує Служба безпеки України. Там немає платних камер. Там, напевно, всі камери однакові».

2 вересня 2023 року СБУ оголосила Ігорю Коломойському підозру в легалізації майна, отриманого шахрайським шляхом. Того ж дня Коломойський прибув до Шевченківського райсуду Києва, де йому обрали запобіжний захід у справі про шахрайство – арешт на 60 днів із можливістю внесення застави у 509 млн грн.

Позаштатний радник керівника Офісу президента Сергій Лещенко заявляв, що в матеріалах справи про шахрайство Коломойський фігурує як громадянин Ізраїлю та Кіпру. Проте видання “Цензор.НЕТ” опублікувало відео обрання Коломойському запобіжного заходу, під час якого суддя назвав підозрюваного громадянином України.

Ігорю Коломойському інкримінують шахрайство та протиправне заволодіння чужим майном.

Пізніше Коломойському та ще 5 особам – колишнім працівникам банківської установи детективи НАБУ повідомили про підозру в заволодінні понад 9,2 млрд грн коштів ПриватБанку.

15 вересня 2023 року СБУ поінформувала, що олігарху повідомили про третю підозру щодо незаконного заволодіння 5,8 млрд грн. 

25 вересня 2023 року в Київському апеляційному суді відбулося засідання у справі олігарха Коломойського. Його відвідали колишній очільник МКІП Олександр Ткаченко та телеведучі телеканалу “1+1”, які погодилися взяти олігарха на поруки.

28 листопада 2023 року Шевченківський районний суд Києва продовжив термін тримання під вартою олігарха Ігоря Коломойського до 26 січня 2024 року.

21 грудня 2023 року Апеляційний суд залишив Коломойського під вартою, водночас зменшивши розмір застави з 3 млрд 891 млн грн до 2 млрд 650 млн грн.

22 січня Шевченківський районний суд Києва залишив бізнесмена Ігоря Коломойського під вартою до 2 березня із заставою у розмірі 2,65 млрд грн, а згодом продовжив арешт до 2 червня 2024 року, але зменшив заставу – з 2,4 млрд грн до 1,96 млрд грн. 

Згодом Коломойський отримав нову підозру щодо замовлення вбивства директора юридичної компанії задля особистої помсти. У четвер, 9 травня, бізнесмену обрали запобіжний захід – тримання під вартою до 7 липня 2024 року.

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь