Російського пропагандиста Гаспаряна засудили в Україні до 10 років в’язниці

Російського пропагандиста Гаспаряна засудили в Україні до 10 років в’язниці 14.11.2023 15:55 Укрінформ Шевченківський райсуд столиці визнав російського пропагандиста Армена Гаспаряна винним у  публічних закликах до геноциду українського народу і призначив йому покарання у вигляді  десяти років позбавлення волі.

Відповідне рішення 14 листопада ухвалив суддя Вадим Ковтуненко, повідомив у коментарі Укрінформу прокурор Офісу генпрокурора Олександр Сафарян, який представляв державне обвинувачення у

цій справі.

“Суд визнав винуватим Армена Гаспаряна у публічних закликах до геноциду українського народу, насильницької зміни конституційного ладу, зміни меж території та державного кордону України. Йому призначено покарання у вигляді десяти років позбавлення волі з конфіскацією майна”, – сказав прокурор.

За його словами, у ході судового розгляду справи Гаспаряна було доведено, що він у своїй книзі «Денацификация Украины. Страна невыученных уроков» просував твердження про неспроможність Української держави до подальшого існування, неповноцінність та другосортність української нації.

Автор закликав владу РФ провести так звану «денацифікацію» України. В тому числі шляхом проведення воєнних дій на її території та забезпечення повного зовнішнього контролю. Обвинувачений вказав на необхідність початку «денацифікації», а по суті геноциду українського народу з кордонів так званих «ДНР» та «ЛНР», просуваючись далі по всій території України. Серед його ідей – фільтраційні і концентраційні табори для українців та навіть їх повне знищення, підкреслив прокурор.

У подальшому ідеї книги Гаспаряна використовувало найвище політичне та військове керівництво РФ для виправдовування збройної агресії проти України, а Управління справами президента РФ закупило її для вивчення та використання посадовими особами.

Державне обвинувачення вважає, що заклики автора книги до геноциду українського народу мають причинно-наслідковий зв’язок із діями військових та збройних формувань РФ в Україні.

Армен Гаспарян, якого санкціонував Захід, опинився під судом за публічні заклики до геноциду українського народу. Його ім’я увійшло до четвертого пакету обмежувальних заходів ЄС у березні 2022 року через вторгнення Росії в Україну.

Раніше суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою Гаспаряну, хоча він перебуває у розшуку.

Досудове розслідування у цьому кримінальному провадженні вели слідчі Головного слідчого управління Служби безпеки України.

У квітні 2022 року Офіс генерального прокурора оголосив про підозру російському пропагандисту Армену Гаспаряну у закликах до геноциду українців. Однак через відставку судді Лідії Щебуняєвої весною 2023 року справа була направлена на новий розгляд. Суддя Вадим Ковтуненко розпочав слухати справу з початку після авторозподілу.

Пропаганда Суд Росія Вирок

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь