В уряді пояснили, хто може звертатися по протези ще до встановлення інвалідності 18.08.2023 05:01 Укрінформ Українці, які зазнали ампутації кінцівок унаслідок війни, можуть розпочинати процес протезування, не чекаючи
встановлення інвалідності.
За інформацією міністра соціальної політики Оксани Жолнович, лікарні мають надавати допомогу особам, яким було ампутовано кінцівки. В медичних закладах, де діють мультидисциплінарні команди, соціальний працівник повинен негайно звертатися до пацієнта і надавати інструкції щодо подальших дій та процедур. Також пацієнт може звернутися до свого лікаря та запитати, чи існує меморандум з протезистом у конкретній лікарні для співпраці. У такому разі лікуючий лікар зможе запросити протезиста для надання додаткової інформації.
Якщо в медичному закладі відсутній соціальний працівник та відсутній меморандум з протезним підприємством, пацієнт після завершення лікування повинен отримати висновок лікарсько-консультативної комісії про те, що він постраждав через воєнні дії, і індивідуальну програму реабілітації. Зазначені документи, разом з паспортом і ідентифікаційним номером, потрібно передати в Центр надання адміністративних послуг населенню (ЦНАП) або зареєструватися в онлайн-кабінеті для осіб з інвалідністю, де вибрати протезне підприємство для співпраці.
Також, військовослужбовцям, які отримали бойову травму, для протезування необхідно подати такі документи: паспорт, ідентифікаційний номер, висновок військово-лікарської комісії чи лікарсько-консультативної комісії щодо необхідності протезування з індивідуальною програмою реабілітації, а також довідку про обставини травми, яку видано командуванням підрозділу.
Довідка про обставини травми є важливою та впливає на вартість процедури протезування. Якщо існує довідка, яка підтверджує участь у військових діях, її можна додати до документів. У випадку її відсутності, достатньо довідки від командира.