Уряд запровадив електронний документообіг для проходження ВЛК

Уряд запровадив електронний документообіг для проходження ВЛК 25.08.2023 18:25 Укрінформ Кабінет Міністрів України ухвалив рішення про впровадження електронного документообігу під час та після проходження

військово-лікарської комісії.

Про це заступниця міністра оборони Ганна Маляр повідомила в Телеграмі, передає Укрінформ.

За її даними, урядом затверджений Порядок здійснення обміну медичними й іншими документами військовослужбовців між військовими частинами, закладами охорони здоров’я, територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки.

Відповідний крок зроблений з метою покращення якості медичного обслуговування військовослужбовців під час проходження військово-лікарських комісій та спрощення процедур реалізації постанов ВЛК, зокрема щодо відпусток і звільнень.

Нагадуючи, депутат Марія Маляр вказала, що до цього часу всі документи, пов’язані з проходженням ВЛК та оформленням відпусток для продовження лікування чи звільнення військовослужбовців, передавалися в паперовій формі, що значно ускладнювало взаємодію між різними учасниками процесу та створювало додаткові труднощі для військовослужбовців.

Затверджений урядом порядок електронного документообігу спростить спілкування між усіма структурами, які беруть участь в обробці документів в рамках ВЛК. Це стосується військових підрозділів, центрів комплектування та медичних закладів.

“Цей підхід звільняє військовослужбовців від необхідності виступати як “кур’єри” і надає можливість отримувати документи, необхідні для проходження медичного огляду та реалізації рішень ВЛК, набагато швидше”, – пояснила заступниця міністра.

За її словами, завдяки затвердженому порядку вказані інституції матимуть можливість надсилати та отримувати наступні види документів в електронному форматі:

  1. Іменні списки військовослужбовців, які перебувають на лікуванні в медичних закладах.
  2. Постанови Військово-лікарської комісії у вигляді свідоцтва про хворобу або довідки ВЛК.
  3. Довідки про обставини травми (поранення, контузії, каліцтва) та виписки з медичних карток амбулаторних і стаціонарних пацієнтів.
  4. Рапорти військовослужбовців про надання їм відпусток для лікування або звільнення з військової служби за станом здоров’я та витяги з наказів військових частин.

Наразі впроваджується відповідне технічне рішення для виконання розпорядження уряду.

“Зміни в нормативно-правових актах вносяться в межах діяльності міжурядової робочої групи з оптимізації ВЛК, до складу якої входять представники Міністерства охорони здоров’я, Міністерства оборони, Міністерства цифрової трансформації, Міністерства ветеранів, Збройних Сил України та громадської організації “Принцип””, – наголосила Маляр.

Зараз пілотний проект із електронним записом до лікарів військово-лікарських комісій успішно функціонує в декількох областях України.

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь