Ілон Маск зізнався Пентагону у брехні про розмову з Путіним — The New Yorker

Ілон Маск (фото — flickr.com)

Відомий американський мільярдер та бізнесмен Ілон Маск зізнався представникам Міноборони США, що провів таємні телефонні перемовини з очільником Кремля Володимиром Путіним у 2022 році.

Джерело: The New Yorker із посиланням на своїх інсайдерів

Що відомо про таємну розмову Маска та Путіна

Як вдалося з’ясувати журналістам, засновник SpaceX у жовтні минулого року підтвердив Коліну Калю, який на той час був високопосадовцем Пентагону, що все-таки розмовляв з російським диктатором, хоча публічно продовжує це заперечувати.

Ілон Маск вирішив спробувати зв’язатися з Володимиром Путіним на тлі новин про те, що бійці Збройних Сил України (ЗСУ), які активно просувалися на південь для звільнення тимчасово окупованих територій, раптово втратили зв’язок з мережею Starlink.

Американські та українські офіційні особи раніше висловлювали припущення, що SpaceX навмисно обмежила доступ до Starlink у певних зонах, оскільки роль цієї мережі дедалі частіше розглядалася в Росії як сприяння українським військовим зусиллям.

За словами одного інсайдера, Ілон Маск розповідав про те, що намагається спокійно збалансувати ситуацію з Росією і має консультації з Москвою на регулярній основі. Він навіть заявив представнику Пентагона про свою “чудову розмову” з Путіним.

Публічно Ілон Маск пропонував власний варіант закінчення російсько-української війни, який включав референдуми в тимчасово окупованих регіонах, передачу Криму Росії та гарантування водопостачання Криму, а також “нейтральний” статус України. Мільярдер також намагався публічно просунути свій “мирний план” щодо України на конференціях та в розмовах з аналітичними центрами і “натякав на контакти з Кремлем”.

Проте, Ілон Маск публічно стверджував, що останній раз говорив з Путіним більше 1,5 роки тому і лише на тему космосу.

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь