фото — Pixabay.com
Росія попри введенні санкції продовжує закуповувати деталі для західних літаків Boeing і Airbus. Зокрема, росіянам вдалось закупити відповідних деталей на загальну суму в майже 190 млн доларів.
Джерело: “Важливі історії”
Що відомо про поставки деталей для західних літаків до Росії
Зазначається, що деталі до західних літаків Boeing і Airbus переважно надходили до Росії з Туреччини, ОАЕ та Китаю.
У російських авіакомпаній, яким потрібні запчастини, є безліч способів обійти санкції. Найпростіший — купити їх у “дружній” країні, — йдеться у матеріалі видання.
Журналісти підкреслюють, що найчастіше деталі для літаків закуповуються у компаній з Об’єднаних Арабських Еміратів, Китаю і Туреччини.
Лідером виявилася дубайська компанія Ats Heavy Equipment & Machinery. За рік з невеликим вона зробила понад 700 поставок до Росії.
Здебільшого запчастини для Boeing і Airbus дісталися групі “Аерофлот”, до якої, окрім власне “Аерофлоту”, входять компанії “Росія” і “Перемога”.
Як працює схема обходу санкцій
За інформацією видання, бенефіціарами компанії Griffon (ОАЕ), яка часто постачає в РФ запчастини для літаків, є Ірина Гороховська та Ілля Рисев.
Рисев заснував у Росії дві компанії — “Сімплекс” і “Амерітех”, які займаються поставками авіазапчастин. Гороховська працювала в “Сімплексі” керівником відділу логістики.
Також молдавська компанія Max Jet Service з початку війни в Україні відправляла в Росію авіазапчастини для Boeing і Airbus.
Засновником Max Jet Service виявився росіянин Сергій Ранга. Журналісти хотіли отримати від нього коментар, але він ухилився від нього.
Судячи з митних даних, російська авіакомпанія “Ай флай” купувала авіадеталі у литовської Right Direction Aero — запчастини європейських і американських виробників, зокрема для Boeing, — підкреслюється в матеріалі видання.
Зазначається, що компанія поставляла датчики температури, чаші унітази, гвинти і гайки.
Директор і власник Right Direction Aero Павло Чалапов запевнив, що не укладає угод із Росією, досконально перевіряє своїх клієнтів на зв’язки з РФ і зобов’язує їх підписувати декларації, що вони не будуть перепродавати запчастини людям і компаніям під санкціями.
Пізніше Чалапов пояснив, що продавав деталі не російській компанії “Ай флай”, а киргизькій компанії “Карголайн”.
У митних базах дійсно зазначено, що литовська Right Direction Aero продавала товари “Ай флай” за дорученням “Карголайн”. Схоже, за документами запчастини йшли в Киргизстан, а в реальності — в Росію, — пояснюють журналісти видання.
Що кажуть в Україні
За словами керівника Офісу президента України Андрія Єрмака, у Росії брешуть про неефективність західних санкцій у той час, коли не можуть підняти у небо власні літаки.
Голова “Уральських авіаліній” каже, що санкції їм тільки на користь… Один літак здійснює екстрену посадку під Новосибірськом через несправність… Інший не може злетіти з Єкатеринбурга з технічних причин… Користь, — підкреслив Єрмак.