Джо Байден (фото — відкриті джерела)
Чотири сенатори-республіканці звернулись до президента США Джозефа Байдена із закликом негайно передати Україні далекобійні ракети ATACMS. Вони надіслали американському президенту відповідний лист.
Джерело: Сенатор Том Коттон
Передача ракет ATACMS Україні
Сенатори Роджер Вікер, Том Коттон, Сюзана Коллінз і Ліндсі Грем зазначають, що з ракетами ATACMS Україна активніше битиме по ключових російських об’єктах логістики та зв’язку, а також по місцях запуску крилатих ракет і безпілотників на території окупованої Росією України.
Ми пишемо з проханням негайно відправити в Україну армійські тактичні ракетні комплекси MGM-140 (ATACMS). Додаткова затримка лише ще більше підірве інтереси національної безпеки США і розширить цей конфлікт (війну Росії проти України – ред.), – йдеться у листі.
Також вони вважають, що надання ракет Україні допоможуть Україні досягти своїх цілей до зими.
Українські військові досягли певних проривів на окупованій Росією території. Однак, як повідомляється, до кінця типового бойового сезону залишилося лише 30 днів. Вкрай важливо, щоб Сполучені Штати негайно надали ATACMS, щоб Україна могла досягти життєво важливих цілей до зими та позбавити Росії можливості зміцнити свої позиції, — зазначають сенатори.
При цьому додається, що надання ракет Україні максимально підвищить ймовірність успіху її нинішнього контрнаступу та подальших операцій. ATACMS також може підвищити здатність України знищувати російські оборонні формування.
Чи потрібен буде Україні дозвіл від США на використання ATACMS
За словами держсекретаря США Ентоні Блінкена, Україна самостійно вирішуватиме, як саме використовувати ракети ATACMS. Головне – ефективність і влучність.
Очільник Держдепу підкреслив, що те, як Збройні сили України використовуватимуть американські ракети ATACMS, буде їхньою справою. Хоча Вашингтон не заохочує до використання американської зброї за межами України. Головне, щоб українці мають вміти ефективно використовувати такі ракети.
Відповідну заяву Блінкен озвучив під час спільної пресконференції з міністеркою закордонних справ Німеччини Анналеною Бербок 15 вересня.
Коментуючи можливість передачі ATACMS, він розповів, що при передачі кожної системи озброєння Києву береться до уваги низка факторів.