Аналітики переглянули прогноз виробництва ріпаку

Згідно з оновленою оцінкою аналітиків  ІА «АПК-Інформ», виробництво ріпаку в Україні може досягнути нового історичного максимуму, склавши 4,2 млн тонн (+5% до попередньої оцінки; +17% до 2022 р.).

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на apk-inform.com.

Збільшення потенціалу валового

Збір олійної культури став можливим завдяки розширенню площі під даною озимою культурою до приблизно 1,5 мільйона гектарів (+3% у порівнянні з 2022 роком). Це стало можливим завдяки привабливим цінам на ріпак на ринку минулої осені, при загальному зниженні цін на сільгосппродукцію в Україні, зокрема на зернові.

Також важливо відзначити, що погодні умови під час вегетації та дозрівання позитивно позначилися на врожайності ріпаку, яку наразі оцінюється на рівні 28,8 центнерів з гектара (+5% порівняно з попередньою оцінкою; -3% порівняно з 2022 роком).

Оновлений прогноз експорту ріпаку на сезон 2023/24 років становить приблизно 3,8 мільйона тонн (+4%; +10%). Проте відвантаження олійної культури залишається ускладненим через припинення роботи зернового коридору, ракетні обстріли дунайських портів та значне навантаження на заходів переходи. Ймовірно, час відвантаження буде більш розтягнутим у часі порівняно зі звичайними строками нафтопродуктів на зовнішні ринки в попередні сезони.

Крім того, експорт українського ріпаку залишається забороненим до 5 країн Європейського Союзу (Польща, Румунія, Болгарія, Словаччина та Угорщина) наразі, і ймовірно, ця заборона буде продовжена після 15 вересня.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь