На ринку почали торгувати соняшником нового врожаю

В південних регіонах України почали збирати соняшник. Погода сприяє збору врожаю цієї олійної культури, оскільки за прогнозами значних опадів у найближчі тижні не передбачається. Ринок поступово переходить на торгівлю новим врожаєм, на який є як попит, так і гідні ціни.

За інформацією, опублікованою на propozitsiya.com і посилаючись на Всесвітню аграрну раду (ВАР), новий врожай соняшника вже продається на базисах FOB та CIF. Недавно Італія закупила тисячу тонн української олійної виробничої сировини за ціною 465 доларів за тонну. Виробники оголосили ціни на рівні 370 доларів за тонну без ПДВ, і можна очікувати, що закупівельні ціни в серпні-вересні залишатимуться у діапазоні від 14500 до 15000 гривень за тонну.

Синоптики прогнозують високі температури та відсутність опадів, що сприятиме збиранню врожаю соняшника. Отже, якщо не буде значних опадів, то в середині вересня можливе традиційне зниження цін на 1000-1500 гривень за тонну, приводячи ціни до 12000-13000 гривень за тонну під впливом збору врожаю. Однак в листопаді-грудні ціни очікується знову підвищити в діапазоні від 17000 до 18000 гривень за тонну. Сезонна модель загалом вказує на тенденцію до зростання цін.

За словами аналітиків, глобальний ріст цін на рослинні олії також підтримає рівень закупівельних цін на український соняшник.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь