МВФ побачив, що економіка України почала відновлюватись

Економіка України у 2023 році почала поступово відновлюватися, тож за підсумками року зростання ВВП України може становити до 3% попри війну та продовження російських атак на об’єкти критичної інфраструктури.

Таким є висновок в оприлюдненому сьогодні регіональному економічному прогнозі Міжнародного валютного фонду (МВФ), повідомляє «Укрінформ».

Зазначається, що після російського вторгнення, коли економічного зростання впало на 29% у 2022 році, економіка почала відроджуватися на початку 20

У 2023 році економіка відновлюється після важких часів війни, і зростання складає 2,4% поквартально, ураховуючи сезонні фактори у першому кварталі, та продовжує позитивний тренд у другому кварталі. Фахівці МВФ передбачають загальне зростання в межах 1-3% протягом 2023 року, зазначаючи певні ймовірні ризики.

Відродження економіки пояснюється підвищенням стійкості фірм і домогосподарств в умовах війни, що спричинило відновлення внутрішнього попиту, а також поліпшенням споживчих та ділових настроїв.

Внутрішній валютний ринок залишався стабільним завдяки значній міжнародній фінансовій підтримці.

“Незважаючи на поточні позитивні тенденції, тривалість та інтенсивність війни становлять значні ризики для економічного прогнозування. Середньострокові перспективи залежать від результатів війни, масштабів витрат на відновлення, повернення мігрантів, структурних реформ та перспектив входження до ЄС”, — зазначається у звіті.

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь