Уряд дозволив використовувати державні гранти для оренди землі

Кабінет Міністрів України на засіданні 7 листопада вніс зміни до Порядку надання мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу.

Як говориться у повідомленні Міністерства економіки, нововведення розширюють можливості для використання грантових коштів, зменшують кількість документів, які необхідно надати банку для підтвердження витрат, до того ж скасовуються граничні суми надання грантів протягом одного періоду подання заяв, уточнюється низка положень для підприємців-ветеранів, для яких спрощується отримання та використання грантових коштів.

«Уряд дозволив підприємцям використовувати грантові кошти не тільки для оренди нежитлових приміщень, а ще й земельних ділянок, які будуть використовуватись у комерційних та виробничих цілях. Також постановою скасовано визначення граничної суми надання грантів протягом одного періоду подання заяв. Відтепер прийняття рішень за всіма позитивними результатами відбуватиметься протягом однієї хвилі без переносу розгляду на наступну хвилю. Це має прискорити отримання підприємцями грантових коштів, а згодом і створення нових робочих місць», — пояснює заступниця міністра економіки України Тетяна Бережна.

Зазначається, що кількість необхідних документів для подання підприємцями до уповноваженого банку для оплати витрат за рахунок грантових коштів зменшилась. Раніше, окрім рахунку-фактури, також потрібно було надавати договір між отримувачем та постачальником. За новим урядовим рішенням, для цього процесу потрібен лише один із цих двох документів.

Урядове рішення також вносить зміни до розмірів грантів та необхідної кількості створених нових робочих місць для учасників бойових дій, осіб з інвалідністю та членів їхніх сімей. Зазначається, що підприємці-ветерани тепер можуть отримати грант до 500 тисяч гривень, і це правило розповсюджується на обох членів подружжя. Також була відмінена умова обов’язкового співфінансування при отриманні грантів розміром до 500 тисяч гривень. Тепер підприємцям-ветеранам потрібно використовувати власні або кредитні кошти лише для отримання гранту на суму від 500 тисяч гривень до 1 мільйона гривень.

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь