Фінська помста російським мілітаристам

Фінська помста російським мілітаристам Музичні історії 26.08.2023 11:07 Укрінформ Цій культурно-мистецькій пригоді тридцять років. Але тепер її можна побачити…

Неймовірну, на наш погляд, історію

ми розповіли ще три роки тому. Подкаст мав назву «Як фінські панки перемогли російських мілітаристів». Вона про те, що помста не обов’язково має бути кривавою – вона може бути витонченою і ніби навіть веселою.

Історія така. Відомий фінський режисер, володар «Оскара» Акі Каурісмякі та панк-гурт, що назвався «Ленінградскіє ковбої» (хоча нічого з Росією їх не пов’язує) вступили в колаборацію з тоді ще живим ( пізніше, як ви пам’ятаєте, вони розіб’ються по дорозі в Сирію) ансамблем пісні та танцю Радянської Армії імені Алєксандрова. І у червні 1993 року на центральній площі Хельсінки перед 70 тисячами глядачів відбувся концерт «Total Balalaika Show».

Чому ми кажемо про помсту і про те, що фінські панки перемогли російських мілітаристів та надругались над «русскім воєнним вєлічієм»?

Фінам, як нікому, є що пригадати тим самим «русскім», читай «совєтскім». За дві війни Радянського Союзу проти Фінляндії фіни втратили стільки людей загиблими, якщо брати у відношення до населення країни, скільки не втратила жодна країна світу. Усвідомлюючи, що маленькій країні не вистояти проти комуністичної імперії-монстра, вони склали зброю та здали свою територію. Потім ще протягом багатьох років, вони виконували всі умови та йшли в багатьох сферах на всі можливі компроміси з Союзом, наражаючись на нерозуміння багатьох у світі та навіть отримавши принизливий термін «фінляндизація». Таке забувається? Таке прощається?

Але фіни не були б фінами, якби не знайшли свою мить і свій спосіб виказати своє ставлення до НИХ у свій спосіб.

За використання несприятливих обставин на початку 1990-х років та патріотичних переконань ансамблю Алєксандрова, який переживав складні часи, вони уклали контракт і взяли участь у концерті разом з фінськими панками. Помітно, що росіяни не зрозуміли, що аудиторія сміється над ними, а не захоплюється російською величчю. Після концерту одна з фінських газет описала подію так: “Вчора ми бачили, як російський ведмідь виконав рок-н-рол під фінську музику”.

Трохи пізніше запис цього концерту з VHS-касет був доступний лише в аудіоподкасті, але з часом інформація стала доступною в інтернеті завдяки ретельному пошуку Романа Храброва. Тепер можливість не лише почути, а й подивитись цю історію вже є.

Побачте, воно варте того…

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь