Україна відзначає День Державного Прапора

Україна відзначає День Державного Прапора 23.08.2023 08:00 Укрінформ У середу, 23 серпня, в Україні відзначають День Державного Прапора.

Як передає Укрінформ, свято встановлене «на вшанування

багатовікової історії українського державотворення, державної символіки незалежної України та з метою виховання поваги громадян до державних символів України» згідно з указом Президента від 23 серпня 2004 року. У 2009 році було внесено зміни до цього указу й засновано щорічну офіційну церемонію підняття прапора 23 серпня по всій Україні.

Синьо-жовті кольори на державному прапорі України мають довгу історію, яка налічує щонайменше тисячу років. Вони датуються періодом Київської Русі та Галицько-Волинського князівства. Під час Європейської революції 1848 року, відомої як “Весна народів”, синьо-жовтий стяг став символом українського народу. В червні 1848 року цей прапор вперше підняли над ратушею у Львові. Встановлення синьо-жовтого прапора як державного символу відбулося під час проголошення Української Народної Республіки (УНР). Проте, в історії України був період із червоним “серпасто-молоткастим” прапором, коли синьо-жовтий символ був заборонений.

У новітні часи синьо-жовтий національний прапор вперше офіційно підняли над ратушею міста Стрий 14 березня 1990 року. У Києві цю подію відзначили пізніше, 24 липня 1990 року.

23 серпня 1991 року група народних депутатів внесла синьо-жовтий український прапор у сесійну залу Верховної Ради, а 4 вересня його урочисто підняли над будівлею парламенту.

Після розпочатку російської агресії синьо-жовтий прапор став символом боротьби та опору проти агресорів.

Сьогодні Україна відзначає День Державного Прапора без масових заходів через загрозу нових російських нападів на українські міста. Багато заходів святкування були скасовані в Києві та інших областях.

Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук вітає з Днем Державного Прапора України і висловлює впевненість, що ці синьо-жовті кольори обов’язково повернуться на тимчасово окуповані території. Він підкреслює, що самовідданий і хоробрий український народ бореться за це і мужні захисники повертають український прапор, крок за кроком, на свою землю, рятуючи її від окупації.

Синьо-жовтий прапор перебуває на броні наших військових, в дитячих малюнках, у вікнах українців, на акціях солідарності з Україною та визнаний у всьому світі. Він є символом перемоги та незалежності України.

***

Український прапор у кожному куточку світу нагадує про сміливість і подвиг українців, заявляє Прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь