Дивовижна комета наближається до Землі: чим вона незвичайна

Фото: pxfuel.com

Поруч із Землею у вересні пролетить комета C/2023 P1 із незвичайним зеленим світінням навколо ядра, яку першим помітив японський астроном-аматор Хідео Нісімура.

Джерело: Live Science

Дивовижна комета наближається до Землі

Комета має гіперболічну орбіту C/2023 P1. Це може означати її першу та останню поява в нашій частині Всесвіту, і робить комету третім відомим міжзоряним об’єктом, виявленим у нашій найближчій околиці, після Оумуамуа і комети 2I/Борисов.

Зараз комету видно у телескоп. Вона має видиму зоряну величину близько 8, тобто об’єкт добре видно, аби за ним можна було спостерігати. За оцінками астрономів, комета стане яскравішою, коли досягне видимої величини від 5 до 3. В такому разі об’єкт сяятиме в нічному небі, як зірка.

Астрономи очікують, що комета максимально наблизиться до Землі 13 вересня, а до Сонця – 18 вересня. Водночас майбутнє об’єкта зараз важко точно передбачити: фахівці не знають, чи покине комета Сонячну систему, чи потужні сили сонячної радіації розірвуть її на частини.

Кожен зможе побачити гігантську комету за допомогою телескопа

Найближча зустріч з кометою Бернардінеллі-Бернштейна запланована на 21 січня 2031 року. В цей день комета майже досягне орбіти Сатурна і проведе певний час неподалік від Сонця.

Протягом цього часу вона буде ставати яскравішою, і через десять років ми можливо матимемо можливість спостерігати за неймовірно яскравим явищем, використовуючи невеликі телескопи просто на задньому дворі своїх будинків.

Після цього комета знову направиться до хмари Оорта, звідки вона раніше прийшла.

За обчисленнями астрономів, такий цикл обертання для комети Бернардінеллі-Бернштейна триває мільйони років, і наразі відомі всього три подібні об’єкти.

Унікальність цього випадку полягає і в тому, що комету вдалося виявити та класифікувати на відстані понад 4,5 мільярди кілометрів, що становить рекорд для комет. Це дає можливість здійснювати більш якісне дослідження задовго до її наближення. Дослідження цієї комети триватиме аж до 2040 року.

Цей факт вражає, оскільки ми можемо спостерігати за кометою на середині її подорожі по Сонячній системі, що відкриває можливості для отримання якісних даних щодо її складу. Як зазначив співавтор дослідження Бен Монте, астроном з Університету Нового Південного Уельсу в Сіднеї, Австралія, це дуже захоплююче. Можливо, навіть вдасться переконати космічні агентства відправити дослідницьку місію до цієї комети.

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь