Міжнародна космічна станція ледь не потрапила в ДТП

Фото: nara.getarchive.net

24 серпня Міжнародна космічна станція мало не зіткнулася з уламком космічного сміття. Щоб уникнути цього було запущено двигуни на одному із сегментів МКС. Поки невідомо, що це було за сміття і наскільки близько воно перебувало до космічної станції.

Джерело: Space

Міжнародна космічна станція ледь не потрапила в ДТП

24 серпня о 18:00 за Києвом, щоб уникнути зіткнення з уламком космічного сміття, який летить у бік МКС, було запущено двигуни на російському сегменті станції під назвою “Звезда”.

Двигуни працювали протягом 21,5 секунди, щоб МКС могла відхилиться від прогнозованої траєкторії польоту космічного сміття. Наразі невідомо, наскільки близько уламок пролетів повз станцію, і чи був це природний або штучний уламок. Тобто це міг бути і шматок астероїда, а не тільки неробочий супутник або частина непрацюючої ракети, яких дуже багато на орбіті.

Внаслідок космічного маневру космічна станція здійснила спуск у напрямку Землі на відстань 500 метрів, при цьому середня висота її орбіти становила 400 кілометрів. За інформацією NASA, така зміна орбіти Міжнародної космічної станції не вплинула на її роботу.

З 1999 року орбіту МКС доводилося змінювати понад 30 разів через загрозу зіткнення з астероїдами або штучним космічним сміттям. Зараз на орбіті сформувалася значна кількість штучних уламків, і фахівці передбачають, що подібні маневри стане необхідно виконувати частіше. До цього часу, космічне сміття проходило поруч зі станцією на значній відстані.

У разі передбачення можливого виникнення космічного сміття або природних уламків, які можуть наблизитися на відстань 50 кілометрів від станції, приймаються рішення про коригування орбіти МКС.

У п’ятницю, 25 серпня, російський космічний вантажний корабель “Прогрес” з’єднався зі станцією, доставивши обладнання та продукти харчування. Запуск чотирьох астронавтів на МКС в рамках місії SpaceX Crew-7, який був запланований на той же день, був перенесений на суботу, 26 серпня.

Китай планує запустити новий космічний корабель на Місяць у 2027 році. Нове покоління космічних кораблів буде використовуватися в пілотованих місіях на Місяць, для будівництва космічної станції та для дослідження глибокого космосу. Перші польоти цих кораблів плануються між 2027 і 2028 роками. Китай також розробляє нову ракету Long March 10 для запуску цих космічних кораблів.

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь